Wszystko dla najmłodszych...

2017-06-01 17:29:08 (ost. akt: 2017-06-01 18:19:34)
Archiwalne zdjęcie z imprezy dla dzieci w Nielbarku

Archiwalne zdjęcie z imprezy dla dzieci w Nielbarku

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Co prawda Dzień Dziecka odchodzimy 1 czerwca, ale organizatorzy imprez dla najmłodszych rozłożyli świętowanie na kolejne dni. Zapraszamy zainteresowanych do wspólnej zabawy.
Nad wyrobiskiem w Nielbarku
Imprezy z okazji Dnia Dziecka, organizowane przez nowomiejskie koło Polskiego Związku Wędkarskiego, mają u najmłodszych swoją wyrobioną markę. Na wodami wyrobiska w Nielbarku pojawia się zawsze spora gromadka chętnych do zabawy. Tegoroczną imprezę zaplanowano na sobotę 3 czerwca i mogą wziąć w niej udział dzieci z terenu całego powiatu nowomiejskiego.
Wędkarski Dzień Dziecka będzie imprezą rekreacyjno-sportową i organizatorzy zapraszają najmłodszych w wieku od 3 do 13 lat. Uczestnictwo w imprezie jest bezpłatne, a trzeba dodać, że organizatorzy postarali się o upominki i wiele innych atrakcji w postaci gier, zabaw. Otwarcie imprezy przy wiacie wędkarskiej nastąpi o godzinie 9.

W Biskupcu Dzień Dziecka będzie z Elvisem
Gminny Ośrodek Kultury w Biskupcu zaprasza 3 czerwca do udziału w imprezie pn. „Dziecięcy Karnawał Uliczny — wszyscy jesteśmy dziećmi” z okazji Dnia Dziecka. Organizatorzy zapowiadają wystrzałowy początek i taneczny korowód. Będą też pokazy, animacje cyrku Heca z Lipinek, parady z tańcem, show OSP, wystąpi także grupa taneczna Macieja Zajdy z Brodnicy i grupa wokalna oraz taneczna z GOK. Rozwiązany ma być konkurs na najbardziej zabawny strój. Ponadto dyrektorka GOK — Ewa Adamczak zaprasza do wesołego miasteczka, miejscówki małolata i kawiarni Stare Podwórko. Impreza trwać będzie od godziny 11 do 15. Warto dodać, że gwiazdą imprezy będzie znany Elvis — Mirosław Deredas z Nowego Miasta.

Piknik na nowomiejskim rynku
W najbliższą niedzielę, 4 czerwca, na nowomiejskim rynku w ramach XIX Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny odbędą się Piknik Rodzinny i Nowomiejski Dzień Dziecka. O godz. 14 Józef Blank, burmistrz Nowego Miasta powita wszystkich uczestników. O 14.10 w w Gimnazjum im. Filomatów Nowomiejskich przy ul. Działyńskich będzie można zobaczyć “Bajkę o Lwie Nowomiejskim”. Następnie na nowomiejskim rynku będzie można posłuchać występów i koncertów lokalnych artystów. O godz. 15.30 burmistrz wręczy nagrody w ramach Gali Kultury, a około godz. 17 na rynku zagra brytyjski zespół bluesowy The Lewis Hamilton Band. Wielką atrakcją będą pokazy rękodzieła oraz wystawa dawnych portretów i pocztówek. Piknik jest objęty patronatem “Gazety Nowomiejskiej” oraz “Gazety Olsztyńskiej”. W imieniu organizatorów zapraszamy.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Nauczyciel #2257791 | 217.99.*.* 1 cze 2017 19:29

    Bajka o Nowym Miescie również bedzie na Rynku a nie w Gimnazjum.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5