Dzień Dawcy Szpiku w nowomiejskim "Norwidzie"

2017-02-18 18:34:34 (ost. akt: 2017-02-18 18:46:05)
Podczas rejestracji dawców szpiku w nowomiejskim gimnazjum

Podczas rejestracji dawców szpiku w nowomiejskim gimnazjum

Autor zdjęcia: Grażyna Jonowska

W poniedziałek, 20 lutego 2017 roku, o godz. 14.20 w sali konferencyjnej Zespołu Szkół im. C. K. Norwida odbędzie się rejestracja dawców szpiku. Organizatorzy zapraszają.
Z roku na rok liczba potencjalnych dawców szpiku ciągle rośnie, jednak znalezienie odpowiedniej osoby dla biorcy wynosi tylko około 5 procent. Podzielenie się cząstką siebie nic nas nie kosztuje, a może uratować komuś życie.

W najbliższy poniedziałek, 20 lutego, o godz. 14.20 w nowomiejskim "Norwidzie" (sala konferencyjna) odbędzie się rejestracja dawców szpiku. Organizatorzy zapraszają wszystkie chętne osoby między 18 a 55 rokiem życia, które cieszą się dobrym ogólnym stanem zdrowia.

Rejestracja trwa bardzo krótko, a w przyszłości może się okazać, że możemy uratować komuś życie. Nie są to puste słowa, bo niedawno informowaliśmy o tym, że Roman Lewicki z Kurzętnika przekazał swój szpik choremu mężczyźnie z Niemiec. Wcześniej też zarejestrował się jako potencjalny dawca.

Warto więc zajrzeć do szkoły przy ulicy 3 Maja w Nowym Mieście Lubawskim i dołączyć do grona dawców szpiku kostnego.

Grażyna Jonowska

Czytaj e-wydanie


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5