Nasi sołtysi prowadzą w wojewódzkim rankingu na Supersołtysa 2017!

2017-02-16 12:08:01 (ost. akt: 2017-03-07 14:57:39)
Trwa plebiscyt SMSowy na Supersołtysa 2017. Akcja zostanie zwieńczona 11 marca podczas obchodów dnia sołtysa.
Zapraszamy mieszkańców powiatu nowomiejskiego do głosowania w plebiscycie na najlepszego sołtysa w roku 2017. Tytuł Super Sołtysa 2017 Powiatu Nowomiejskiego otrzyma sołtys, który uzyska największą liczbę głosów oddanych za pomocą SMSów nadesłanych w głosowaniu. Kolejnym dwóm kandydatom zostaną przyznane tytuły Srebrnego i Brązowego Sołtysa. Plebiscyt trwa od 27 stycznia do 3 marca 2017 r. Zakończymy go 3 marca, kilka dni przed Dniem Sołtysa, które obchodzone jest corocznie 11 marca. W powiecie nowomiejskich jest 78 sołtysów, z czego 27 to kobiety. Aktualnie w rankingu prowadzi Irena Klinicka ze Szwarcenowa. Zadaliśmy sołtysce kilka pytań dotyczących jej funkcji.


— Pierwszy raz byłam sołtysem w 1988 roku. Od 2006 do 2015 miałam przerwę i wróciłam na stanowisko. Mam bardzo dobry kontakt z młodzieżą, która przychodzi porozmawiać o swoich problemach i potrzebach. To z myślą o zagospodarowaniu ich czasu wolnego planujemy wiatę z siłownią plenerową oraz uporządkowanie plaży nad jez. Trupel. Mimo, że we wsi nie ma świetlicy, organizujemy imprezy jak dzień kobiet. Ostatnio zakupiliśmy nowe płytki do szkoły w Szwarcenowie. Przez blisko trzydzieści lat mojej pracy społecznej na wsi zmieniło się wszystko. Mamy wodociąg, kanalizację, telefony i chodniki. Wszystko to dzięki wspólnej pracy całej społeczności wiejskiej — opowiada sołtys Iren Klinicka.

TUTAJ można zobaczyć pełną listę kandydatów z naszego powiatu.mzal

Czytaj e-wydanie


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5