Sprzęt medyczny za ćwierć miliona złotych od właścicieli Grupy Meblowej Szynaka

2016-12-16 18:46:05(ost. akt: 2016-12-18 14:07:54)

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Państwo Alina i Jan Szynaka, właściciele Grupy Meblowej Szynaka przekazali w piątek nowoczesny sprzęt endoskopowy na wyposażenie Szpitala Powiatowego w Nowym Mieście Lubawskim. Urządzenia do diagnostyki i leczenia od Fundacji Mortęskiej są warte około ćwierć miliona złotych.
— Sprzęt od państwa Aliny i Jana Szynaków — to wieża endoskopowa i kolonoskop, które znajdują się w pracowni kolonoskopowej, natomiast do pracowni gastroendoskopowej otrzymaliśmy gastroskop zabiegowy oraz duodenoskop. Są to sprzęty, które znacząco zwiększą możliwość diagnozowania oraz leczenia mieszkańców powiatu nowomiejskiego i terenów ościennych. Poszerzony też będzie zakres naszych usług dla pacjentów — mówi doktor Paweł Ostrowski, pełniący obowiązki ordynatora oddziału chirurgicznego nowomiejskiego szpitala.

Urządzenia, które trafiły do pracowni szpitala od państwa Aliny i Jana Szynaków z Fundacji Mortęskiej, kosztowały ćwierć miliona złotych.
Bogumił Kurowski, dyrektor nowomiejskiego szpitala, podczas uroczystego przekazania sprzętu podkreślił, że jest bardzo zadowolony z gestu państwa Szynaka i dostrzegania przez nich potrzeby profilaktyki zdrowotnej w Nowym Mieście i powiecie, a szczególnie wśród pracowników Grupy Meblowej Szynaka. Dodał, że dziękuje też Józefowi Blankowi, burmistrzowi Nowego Miasta, który był „dobrym duchem” inicjatywy.

— Jestem niezmiernie dumna i cieszę się z tego, że jesteśmy tutaj i możemy pomagać ratować ludzkie zdrowie i życie. Myślę, że sprzęt będzie długo służył — powiedziała pani Alina Szynaka, wiceprezes zarządu Grupy Meblowej Szynaka

W nowomiejskim Szpitalu Powiatowym w ciągu roku wykonywanych jest 1200 badań gastroskopii i 800 zabiegów kolonoskopii. — Nie trzeba będzie teraz wyjeżdżać, by się leczyć skutecznie. Można to robić u nas — dodał dyrektor szpitala w Nowym Mieście. ul


2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5