Tysiące zniczy zapłonęło na cmentarzach w Nowym Mieście

2016-11-02 12:32:24 (ost. akt: 2016-11-02 12:56:47)

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Pierwszy i drugi dzień listopada to dni, w których naszą pamięć poświęcamy zmarłym. To czas refleksji, zadumy nad własnym życiem i wspomnień o najbliższych, którzy odeszli.
Dzień Wszystkich Świętych tym roku był niezwykle deszczowy. Nie powstrzymało to jednak ludzi przed licznym zgromadzaniem się na cmentarzach, a deszczowa pogoda stwarzała stan zadumy, pomagając tym samym w rozmyśleniach na temat zmarłych.

Następnego dnia na cmentarzu odprawiono mszę z okazji Dnia Zadusznego. Zaduszki, bo tak potocznie nazywa się ten dzień to obchód liturgiczny, który jest wyrazem wiary w życie wieczne, zmartwychwstanie ciał, obcowanie świętych i skuteczność modlitwy wstawienniczej.

Dzień Wszystkich Świętych oraz Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych to wbrew pozorom święta przepełnione radością i nadzieją. Przypominają one bowiem, że życie nie kończy się na ziemi, lecz zaczyna się w Niebie, gdzie spotkamy się z bliskimi, którzy już odeszli. arCzytaj e-wydanie


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się  informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5