Rajd Brodnicki dla załogi Kozłowskich

2015-09-01 11:17:00(ost. akt: 2015-09-01 11:24:21)
Zwycięzcy Rajdu Brodnickiego — Michał Kozłowski, jadący z Anną Kozłowską jako pilotem

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Michał Kozłowski jadący z żoną Anną wygrali 19 edycję Rajdu Brodnickiego. Ogółem w rajdzie wystartowało 24 załóg, a w tym 6 kierowców wraz z pilotami, którzy reprezentowali Automobiklub Nowomiejski.
Impreza organizowana przez Automobilklub Toruński z zaangażowaniem prezesa Jana Balceraka odbywała się się na terenie powiatu brodnickiego. Start miał miejsce na brodnickim rynku, skąd rajdowcy ruszyli na ponad 70-kilometrową trasę, gdzie załogi czekało 9 prób poprzedzonych punktami kontroli czasu.

Pierwsze miejsce w rajdzie zdobył znany zawodnik z Nowego Miasta Lubawskiego – Michał Kozłowski, jadący z Anną Kozłowską na mitsubishi colcie. Drugi był Mateusz Bojanowski z Wojciechem Bojanowskim z Automobilklubu Toruńskiego za kierownicą forda fiesty. Trzecie miejsce wywalczyła załoga Automobiklubu Nowomiejskiego — Oskar Prusakowski wraz z Karoliną Olszewską na subaru imprezie.

Z pozostałych załóg nowomiejskich, Rafał Dworak z Filipem Trederem na peugeocie znaleźli się na 7 miejscu, a na 10 pozycji byli Daniel Wyrzykowski z Andrzejem Ksytem na hondzie civic. Załoga Michał Dąbrowski-Krzysztof Staszkun na peugeocie uplasowała się na 12 pozycji, a team Daniel Godlewski i Anna Godlewska również na peugeocie był 14.

Jan Balcerak, prezes Automobiklubu Toruńskiego i dyrektor rajdu, podsumowuje, że impreza była udana i przebiegł w dobrym tempie, zgodnie z harmonogramem. Nie było protestów, a do mety dojechały 22 załogi.
Więcej informacji o rajdzie zamieścimy w piątkowym wydaniu „Gazety Nowomiejskiej”