Potrącił motorowerzystę i uciekł — miał 2 promile

2015-06-17 10:33:00(ost. akt: 2015-06-19 09:48:13)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: KPP LW

Na skrzyżowaniu ulic Jagiellońskiej i Lidzbarskiej w Nowym Mieście Lubawskim kierowca opla corsy potrącił motorowerzystę. Mieszkaniec gminy Biskupiec uciekł z miejsca wypadku, bo miał 2 promile alkoholu w organizmie. 36-latka dogonił świadek zdarzenia.
Z ustaleń policjantów wynika, że mężczyzna kierujący oplem jechał z kierunku Nowego Miasta ulicą Jagiellońską i skręcał w ulicę Lidzbarską. Nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu z naprzeciwka motorowerzyście — uderzył w niego.

Sprawca zaczął uciekać. Jeden ze świadków zdarzenia ruszył za 36-latkiem w oplu. Zatrzymał mężczyznę po ok. 200 metrach. Okazało się, że sprawca — mieszkaniec gminy Biskupiec, miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. Noc spędził w policyjnej celi.

— Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów nawet na 15 lat. Mieszkaniec gminy Biskupiec odpowie ponadto za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W prowadzonym postępowaniu policjanci zbadają także wątek nieudzielenia przez niego pomocy motorowerzyście. Godne pochwały jest zachowanie przypadkowego świadka tego zdarzenia, który nie pozostał obojętny i ujął sprawcę potrącenia motorowerzysty — mówi st. sierż. Ludmiła Mroczkowska.

KPP Nowe Miasto / kajoo

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. odp #1756912 | 164.126.*.* 18 cze 2015 05:18

  TytuŁ:"Uderzył oplem w motorowerzystę i odjechał z miejsca zdarzenia – był pijany",,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, "Nowomiejscy policjanci pracowali przy zdarzeniu drogowym do którego doszło na jednym ze skrzyżowań w Nowym Mieście Lubawskim. Kierujący oplem corsa nie udzielił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu motorowerzyście i uderzył w niego. Sprawca odjechał z miejsca zdarzenia. Powód? - blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany po ok. 200 metrach przez naocznego świadka tego zdarzenia, który ruszył za nim w pościg. Policjanci z Zepsołu Ruchu Drogowego nowomiejskiej komendy zostali wezwani na miejsce potrącenia motorowerzysty, do którego doszło na skrzyżownaiu ul. Jagiellońskiej z ul. Lidzbarską w Nowym Miescie Lubawskim. Funkacjonariusze na miejscu zastali leżący na drodze motorower i młodego mężczyznę, który posiadał obrażenia ciała. Do poszkodowanego mężczyzny wezwano karetkę pogotowia, która odwiozła go do szpitala. Z ustaleń policjantów pracujących na miejscu wynika, że mężczyzna kierujący oplem corsa jadąc z kierunku Nowego Miasta Lub ul. Jagiellońską skręcając w ul. Lidzbarską nie ustapił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu z naprzeciwka motorowerzyście i uderzył w niego. Sprawca oddalił się z miejsca zdarzenia. Widząc to, pojechał za nim naoczny świadek tego zdarzenia, który zatrzymał kierującego oplem po ok. 200 metrach. Okazało się, że mężczyzna miał blisko 2 prmile alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. 36-latek noc spędził w policyjnej celi. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów nawet na 15 lat. Mieszkaniec gminy Biskupiec odpowie ponadto za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W prowadzonym postępowaniu policjanci zbadają także wątek nieudzielenia przez niego pomocy motorowerzyście. Warto podkreślić godne pochwały zachowanie przypadkowego świadka tego zdarzenia, który nie pozostał obojętny i ujął sprawcę potrącenia motorowerzysty."........................ .... (tekst ze strony oficjalnej Komendy Powiatowej Policji w Nowym Mieście Lubawskim)

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 2. logika #1756850 | 109.196.*.* 17 cze 2015 23:17

  Czy ktoś to rozumie ??? "że mężczyzna kierujący oplem jechał w kierunku Nowego Miasta ulicą Jagiellońską i skręcał w ulicę Lidzbarską. Nie ustąpił pierwszeństwa.." PYTANIE: jeżeli opel jedzie w kierunku nml (czyli jedzie od strony Kurzętnika) to przepraszam ale jeżeli skręca w prawo (ul. Lidzbarska) to komu ma ustąpić pierwszeństwo ??

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. ! #1756207 | 195.205.*.* 17 cze 2015 11:14

   oklepać było szuje

   Ocena komentarza: warty uwagi (7) odpowiedz na ten komentarz

  2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5