Szymon Jankowski finalistą Wielkiego Turnieju Edukacji Medialnej

2015-04-19 12:00:00(ost. akt: 2015-04-17 13:11:50)
Szymon Jankowski powalczy o wycieczkę

Szymon Jankowski powalczy o wycieczkę

Szymon Jankowski, uczeń III klasy liceum, będzie reprezentował Zespół Szkół im. Cypriana Kamila Norwida w Nowym Mieście Lubawskim w finałowych zawodach II edycji Wielkiego Turnieju Edukacji Medialnej.
Przypomnijmy, że z 387 uczniów i uczennic szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski piszących test on-line do następnego etapu zakwalifikowały się 83 osoby. Musiały samodzielnie zrealizować projekt medialny.

Kapituła Wielkiego Turnieju Edukacji Medialnej, po zapoznaniu się z 46 projektami kampanii medialnych promujących czytelnictwo, które ostatecznie wpłynęły do konkursu, najwyżej oceniła 12 prac.

Aby mieć możliwość udziału w zawodach finałowych, należało uzyskać minimum 77,5 pkt. — wynik Szymona (83,5 pkt.) pozwolił mu na uplasowanie się na 4 pozycji w kraju. 25 kwietnia 2015 r. w Warszawie najlepsza dwunastka zawalczy o nagrodę główną – wyjazd na dziesięciodniowy obóz medialny Digital Media Summer Camp, który odbędzie się w czerwcu 2015 r. w Macon (Georgia, USA).

Szymona do konkursu przygotowuje p. Tadeusz Banowski.

W trosce o wysoki poziom merytoryczny do współpracy zaproszone zostały instytucje i organizacje, które popularyzują i rozwijają edukację medialną w Polsce: Centrum Edukacji Obywatelskiej, Fundację 5Medium, Fundację Evensa, Fundację Orange, Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, Fundację Wolnego i Otwartego Oprogramowania, Instytut Informacji Naukowej i Studiów Bibliologicznych UW, Instytut Kultury Miejskiej oraz Stowarzyszenie Wikimedia Polska oraz partnerzy instytucjonalni: Narodowy Instytut Audiowizualny, Akademia Leona Koźmińskiego, Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.

Serdeczne gratulacje!

ZS im. C. K. Norwida

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę w naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na nowemiasto.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony. Szczegółowe informacje o tym, czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij tutaj
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. derka #1717103 | 109.196.*.* 19 kwi 2015 19:29

    Gratulacje!!!! Norwid jak zawsze w czołówce , też miałam okazję brać udział w olimpiadzie i do dzis wspominam szkolę, w której jeszcze jak widać jest wysoki poziom. Powodzenia!!!

    Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz

  2. OLO #1717049 | 83.6.*.* 19 kwi 2015 18:32

    Gratulacje i oby tak dalej! pokaż im tam wszystkim, że Nowe Miasto ma wybitną młodzież!

    Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5