Patryk Cichocki stanął na "pudle"

2015-04-14 15:34:15(ost. akt: 2015-04-14 15:40:54)
Patryk Cichocki (w czerwonym stroju) podczas jednej z walk

Autor zdjęcia: Kasia Ochocka

W minioną sobotę odbył się III Rzut Ligi Międzyszkolnej Młodzików i Młodziczek w zapasach w stylu klasycznym i zapasach dziewcząt. Organizował go UKS "Sokół" z Nowego Miasta, którego trenerem jest Krzysztof Przybysz. Jego podopieczny Patryk Cichocki zdobył III miejsce.
W szranki stanęło 90 zawodników i zawodniczek z 11 klubów z całego województwa, a także zawodnicy z rosyjskiego Swietłogorska, którzy reprezentowali 35 szkół.

W klasyfikacji klubowej wygrała LUKS Warmia Lidzbark Warmiński, przed Orłem Karolewo oraz trzecim Sokołem Lubawa. UKS "Sokół" z Nowego Miasta został sklasyfikowany na 9 miejscu. Wśród szkół wygrało Gimnazjum nr 1 w Lidzbarku Warmińskim przed Szkołą Podstawową w Lubawie. Na III miejscu sklasyfikowany został rosyjski klub ze Swietłogorska.

Nowomiejskie gimnazjum uplasowało się na 13 pozycji, SP nr 2 na 26 pozycji a SP Bratian na 33 miejscu.

Klub UKS Sokół reprezentowało 5 zawodników. Najlepiej zaprezentował się Patryk Cichocki, który powtórzył wynik sprzed roku i sięgnął po brązowy medal w kategorii wagowej 42 kg. Igor Shepetun zakończył zawody na 5 miejscu w kategorii 66 kg, Seweryn Kowalski na 7 miejscu w kategorii wagowej 38 kg, Konrad Grzymowicz był 10. w kategorii wagowej 47 kg, a Jakub Kurlikowski 12. w 35 kg.

Krzysztof Przybysz, UKS Sokół Nowe Miasto

Więcej o zawodach i sekcji zapaśniczej z Nowego Miasta będzie można przeczytać w najbliższym numerze Gazety Nowomiejskiej — 17 kwietnia 2015r.