Nagrody za pierzaste piękności na wystawie w Brodnicy

2015-02-01 19:11:54 (ost. akt: 2015-02-01 19:35:20)
Podczas rozdania nagród przez organizatorów (na pierwszym planie od lewej) Marek Poraziński, Anna Roszewska i Kamil Mączkowski

Podczas rozdania nagród przez organizatorów (na pierwszym planie od lewej) Marek Poraziński, Anna Roszewska i Kamil Mączkowski

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

W Brodnicy zakończyła się czwarta z kolei, Międzynarodowa Wystawa Drobnego Inwentarza. Wśród kilkudziesięciu wystawców znaleźli się hodowcy z powiatu nowomiejskiego, którzy zostali zdobywcami nagród.
Organizatorem wystawy było Bydgoskie Stowarzyszenie Hodowców Gołębi Rasowych i
Drobnego Inwentarza, a tegoroczną ekspozycję zorganizowano na terenie brodnickiego Zespołu Szkół nr 1.
W ekspozycji królowało ptactwo — drób ozdobny, gołębie i inne zwierzęta hobbystyczne. Wystawione egzemplarze oceniała bardzo wnikliwie komisja niemiecko-polska.

Wystawa, o której informowaliśmy na stronie www.nowemiasto.wm.pl zakończyła się w niedzielne popołudnie, jednak wręczenie wyróżnień w postaci pucharów i dyplomów odbyło się w sobotni wieczór w hotelu Stork w Brodnicy.
Od kilku lat fundatorami pucharów są nowomiejscy samorządowcy. Również w tegorocznej edycji ta tradycja została zachowana i wręczono puchary starosty nowomiejskiego, burmistrza Nowego Miasta oraz wójtów gminy Kurzętnik i Nowe Miasto.

Pośród wystawców z powiatu nowomiejskiego, pierwsze miejsce i wyróżnienie przypadło Sławomirowi Malinowskiemu z Wawrowic za gołębie rasy king. Ireneusz Jaworski z Nowego Miasta zdobył wyróżnienie za kurę rasy Czubatka Polska, a Rafał Ziółkowski, mieszkaniec Wielkich Bałówek został zwycięzcą i otrzymał okazały puchar za wystawioną kurę rasy Włoszka.
Kamil Mączkowski z Nowego Miasta, (młody ale już weteran hodowca, z grona organizatorów wystawy) został wyróżniony pokazem za kury rasy Karzełek Polski i Kochin, Ohiki, miniaturową Czubatkę Polską Brodatą i Czubatkę Brodnicką. Natomiast Edward Żyłowski z Lekart wyróżniony został za gołębia rasy Strasser
Ponadto z regionu warmińsko-mazurskiego w imprezie uczestniczył Zenon Wal z miejscowości Kunki k. Olsztynaka, który zaprezentował kury Seberytki i Brahma, za które otrzymał wyróżnienia, natomiast za wystawioną kurę rasy Kohin zdobył pierwsze miejsce. Fundatorem pucharu był również burmistrz Olsztynka.

Radość jest wielka, że aż tylu wystawców postanowiło pokazać swoje ulubione i cenne okazy. Cieszy również fakt, że wystawę odwiedzili liczni mieszkańcy miasta oraz okolic. Nasza wystawa wpisała się już na stałe w harmonogram pokazów ptasich piękności i spotykać się będziemy w Brodnicy w kolejnych latach — powiedziała Anna Roszewska z Karbowa, przewodnicząca komitetu organizacyjnego wystawy i jednocześnie zdobywca szeregu wyróżnień w pokazie.
Materiał z wystawy znajdziemy też na łamach piątkowej Gazety Nowomiejskiej


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz klikając na http://nowemiasto.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się  informacją:

">kliknij tutajKomentarze (5) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. on #1653751 | 85.202.*.* 2 lut 2015 22:21

  Fajno ,że macie pasje i potraficie to przekazać innym . Wielkie dzięki.... Byłem Widziałem Super Gratulacje dla Organizatorów i Hodowców z naszego powiatu .

  odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Kret #1653572 | 46.205.*.* 2 lut 2015 20:11

   Szkoda, że nie ma zdjęć ptaków... Na pewno piękne :)

   Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

  2. ja :) #1653307 | 77.112.*.* 2 lut 2015 15:22

   Byłam, widziałam, jestem zachwycona! Tylko Wy potraficie zrobić coś z tak wielkim rozmachem. Do następnego spotkania!

   Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

  3. WSPÓŁORGANIZATOR #1652829 | 79.189.*.* 1 lut 2015 22:07

   Ktoś , linków rzucac nie musisz. Żeby przyznac nagrody , BSHGRIDI nie musi byc w strukturach ! zamiast rzucac linkami polecam poszerzyć wiedze na temat niezależnych stowarzyszen :D

   Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

  4. KTOŚ #1652806 | 37.31.*.* 1 lut 2015 21:36

   wystawa odbyła sie było pięknie, lecz to co jest w opisie to sama nieprawda jak mógł zorganizować bydgoski związek skoro nie istnieje ponieważ jest zawieszony poniżej wstawiam link w który można sprawdzić jakie związki i struktury w tej dziedzinie w Polsce działają sponsorzy oraz inni zostali wprowadzeni w błąd http://www.pzhgridi.pl/zwiazki.php

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (3)

   2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5