Orkiestra grała w powiecie nowomiejskim

2015-01-11 20:01:19(ost. akt: 2015-01-11 20:07:53)

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Uliczne kwesty i aukcje, imprezy sportowo-rekreacyjne oraz występy lokalnych artystów, to w telegraficznym skrócie obraz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w powiecie nowomiejskim. Małe czerwone orkiestrowe serduszka, swoim wysiłkiem wsparły setki wolontariuszy i w ten sposób otwarły się portfele życzliwych mieszkańców.
Pracujące tryby orkiestrowej maszyny widać było na terenie całego powiatu, a szczególnie w Nowym Mieście Lubawskim, gdzie od niedzielnego poranka kwestowali uczniowie. Podobnie było w wielu wsiach. Szereg działań (np. bal w Mrocznie i sprzedaż ciast w nowomiejskim gimnazjum) zorganizowano wyprzedzając dzień finału WOŚP.

W niedzielę największe imprezy z aukcjami odbyły się w Miejskim Centrum Kultury, Gminnym Ośrodku Kultury w Biskupcu Pomorskim i Gminnym Centrum Kultury w Kurzętniku.

Sporo atrakcji widzowie mieli oglądając „mrożące krew w żyłach” popisy morsów w Kurzętniku, którzy nie bacząc na aurę pod przysłowiowym „psem”, zanurzyli się w lodowatej Drwęcy. Swój bieg zadedykowali WOŚP również biegacze z Kurzętnika.

Niektóre sztaby mają już policzone zebrane pieniądze, inne sposobią się do remanentu swoich działań.

W galerii przedstawiamy wolontariuszy z Nowego Miasta, Skarlina, Biskupca Pomorskiego, Mroczna i Mszanowa, a zdjęcia z liczenia złotówek pochodzą z nowomiejskiego gimnazjum i GOK-u w Biskupcu, gdzie również uwieczniliśmy orkiestrową imprezę wraz z aukcją. Kolejne zdjęcia niebawem.
ul


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz klikając na http://nowemiasto.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się  informacją:

">kliknij tutaj

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Licealistka #1632531 | 178.43.*.* 12 sty 2015 17:15

  Zgodze się z poniższym komentarzem, gimnazjum jednocześnie olewa sprawę a jednocześnie pozwala sobie na zbyt wiele. Zaatakowali wczoraj dziewczyny z liceum twierdząc, ze to ich miejsce, pytam się tylko gdzie to jest napisane. Mam nadzieje że w 24 finale to liceum bd miało własny sztab i razem z podstawówką bd realizować prawdziwy projekt wośp a nie jakieś idiotyczne zawody.

  odpowiedz na ten komentarz

 2. Borys #1632031 | 77.87.*.* 12 sty 2015 07:27

  No ja idąc od mszanowa pierwszych wolontariuszy spotkałem w polo,ale niech ;Jak; nie narzeka bo gdyby za bardzo gimnazjaliści naciskali na datki to by ci nie pasowało,a jak za słabo to też źle.jak ktoś chciał się przyłączyć do zbiórki to wolontariusza spotkał.

  odpowiedz na ten komentarz

 3. Jak #1631990 | 89.77.*.* 12 sty 2015 00:35

  Szkoda tylko,ze wzorem lat poprzednich,młodzież nowomiejskiego gimnazjum chciał mieć monopol na najbardziej atrakcyjne miejsca w NML...stali pod kościołem,bo wiedzieli,ze nie musza o nic prosić,a i tak dostaną...jak wielu z nich,gdy ludzie przechodzili,nawet sie nie zainteresowali,bo wstyd w tym wieku sie odzywac!zdecydowanie większa aktywnością wykazały sie dzieciaki z SP nr 2 wraz z opiekunkami - gratuluje determinacji i tego,ze robicie to z dzieciakami z potrzeby serca,a nie tylko dla dodatnich punktów w szkole!!!czas tez pomyśleć nad zmiana koordynatora Wosp w gimnazjum :)

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

 4. kocyk #1631945 | 109.196.*.* 11 sty 2015 22:53

  Mizeria 10 melonów tylko. A wystarczyło ujawnić zgodnie z poleceniem sądu w Złotoryi tylko księgi rachunkowe a nie rzucać sie i strzelać focha. Wychodzi na to, że coraz mniej jest frajerów, którym wystarczą głupie krzyki o słoiku i wchodzenie na stół zamiast konkretnych odpowiedzi.

  odpowiedz na ten komentarz

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5