Młodzi strażacy z powiatu nowomiejskiego wyróżnieni

2025-10-07 09:11:49(ost. akt: 2025-10-07 09:13:03)

Autor zdjęcia: KWPSP/archiwum jednostek

Trzy osoby związane z Młodzieżowymi Drużynami Pożarniczymi z powiatu nowomiejskiego odebrały wyróżnienia podczas II Kongresu Rozwojowego Młodzieżowych i Dziecięcych Drużyn Pożarniczych Województwa Warmińsko-Mazurskiego, który 4 października odbył się w Olsztynie. Doceniono ich całokształt pracy na rzecz wychowania i szkolenia najmłodszych adeptów pożarnictwa.
Statuetki trafiły do: druhny Alicji Danielewskiej i druha Leszka Bytnera z MDP Brzozie Lubawskie oraz druha Jakuba Szmita z MDP Krotoszyny. Nagrody wręczyli m.in. senator Gustaw Marek Brzezin, marszałek województwa Marcin Kuchciński, wojewoda warmińsko-mazurski Radosław Król, warmińsko-mazurski komendant wojewódzki PSP nadbryg. Michał Kamieniecki, wiceprezes ZG ZOSP RP druhna Teresa Tiszbierek oraz dyrektor Zarządu Wykonawczego ZOSP RP w Olsztynie druh Maciej Jasiński.
W części plenarnej omówiono działalność Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP, inicjatywy Młodzieżowego Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz prace Komisji Dzieci, Młodzieży i Sportu Zarządu Głównego ZOSP RP. Zorganizowano też warsztaty antyhejterskie poświęcone reagowaniu na przemoc i przeciwdziałaniu cyberprzemocy.
Dla członków MDP i DDP przygotowano zajęcia w Parku Kusocińskiego. Po części szkoleniowej odbyło się podsumowanie oraz wręczenie nagród dla najbardziej aktywnych uczestników.
Organizatorzy zapowiedzieli kontynuację kongresu w kolejnych latach. Dla drużyn z powiatu nowomiejskiego to nie tylko wyróżnienie, ale i potwierdzenie, że praca z młodzieżą w OSP przynosi wymierne efekty i będzie konsekwentnie wspierana.

red.
nowemiasto@gazetaolsztynska.pl
fot. KWPSP/archiwum jednostek

2001-2025 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 7B