Kontrole jednośladów w powiecie nowomiejskim
2025-10-03 09:46:18(ost. akt: 2025-10-03 09:47:58)
Policjanci z Nowego Miasta Lubawskiego podsumowali wczorajsze działania ukierunkowane na użytkowników jednośladów. Skontrolowali 32 osoby: 9 rowerzystów, 14 użytkowników hulajnóg elektrycznych i 9 motorowerzystów. Ujawnili 3 wykroczenia popełnione przez kierujących e-hulajnogami.
Funkcjonariusze prowadzili kontrole na terenie całego powiatu, weryfikując m.in. sposób poruszania się po drogach i ciągach pieszo-rowerowych oraz przestrzeganie przepisów przez kierujących różnymi jednośladami. Łącznie sprawdzili 32 użytkowników: 9 jadących rowerami, 14 na hulajnogach elektrycznych i 9 na motorowerach.
W trakcie działań stwierdzono 3 wykroczenia dotyczące kierujących hulajnogami elektrycznymi. Wobec osób naruszających przepisy zastosowano przewidziane prawem środki. Pozostałe kontrole zakończyły się bez naruszeń.
Policja przypomniała, że bezpieczeństwo na drodze zależy od wszystkich użytkowników. Przestrzeganie przepisów — w tym zasad dotyczących poruszania się hulajnogami, motorowerami i rowerami — ogranicza ryzyko zdarzeń i poprawia płynność ruchu.
red.
nowemiasto@gazetaolsztynska.pl
fot. KPP
nowemiasto@gazetaolsztynska.pl
fot. KPP
Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie
Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.
Zaloguj się lub wejdź przez