Memoriałowe warcaby poświęcone patronowi szkoły

2025-03-04 23:34:13(ost. akt: 2025-03-04 23:48:54)
Wspólne zdjęcie po warcabowych zawodach w Gwiździnach

Wspólne zdjęcie po warcabowych zawodach w Gwiździnach

Autor zdjęcia: Maria Przeradzka

W Gwiździnach rozegrano XVII Memoriał Warcabowy poświęcony postaci Patrona Szkoły Księdza Kazimierza Wróblewskiego. Zawody rozegrano systemem szwajcarskim składającym się z 7 rund.
Memoriał stał się tradycją gwiździńskiej szkoły, która w ten sposób upamiętnia swojego patrona. Turniej był otwarty, co oznaczało, że każdy bez względu na miejsce zamieszkania i wiek mógł wziąć w nim udział. Do rozgrywek przystąpili też uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Gwiździnach, a niektóre rodziny z stawiły się w pełnym składzie. Przybyłych warcabistów powitał dyrektor szkoły Henryk Zagórski. Następnie Roman Biegajski, emerytowany nauczyciel matematyki i inicjator memoriału przedstawił zasady potyczek warcabowych.
Turniej rozegrano systemem szwajcarskim składającym się z 7 rund. Do rozgrywek przystąpiło 16 osób. O zajętym miejscu zdecydowała suma zdobytych punktów — informuje Maria Przeradzka, nauczycielka szkoły w Gwiździnach — koordynatorka zawodów.
Zawodnicy walczyli o puchar Tomasza Waruszewskiego, Wójta Gminy Nowe Miasto Lubawskie, a także o puchar inicjatora i współorganizatora Romana Biegajskiego. Ponadto do zdobycia były puchary dyrektora Szkoły Podstawowej w Gwiździnach, sołtysa Gwiździn i dwa puchary Klubu LZS.

WYNIKI TURNIEJU
*Najlepszy Zawodnik Turnieju – Grzegorz Zboiński (Łąki Bratiańskie)
*Najlepsza Zawodniczka Turnieju –  Aurelia Bednarczyk (Gwiździny)
*Najlepszy Zawodnik - uczeń Szkoły Podstawowej w Gwiździnach – Mateusz Arentowicz (Gwiździny)
*Najlepszy Mieszkaniec Gwiździn – Miłosz Bednarczyk (Gwiździny)
*Najlepszy Junior Młodszy – Weronika Gawińska (Gwiździny)
*Najlepszy Junior Starszy – Rozalia Bednarczyk (Gwiździny)

Za drugie i trzecie miejsca w poszczególnych kategoriach wręczono medale. Po ogłoszeniu wyników, dyrektor szkoły — Henryk Zagórski wręczył najlepszym graczom zdobyte trofea oraz podziękował za pomoc i wsparcie wszystkim osobom, które przyczyniły się do organizacji memoriału.
Zwycięzcom gratulujemy a sponsorom serdecznie dziękujemy za ufundowane puchary i medale — dodała Maria Przeradzka, koordynatorka zawodów.
Opr. ul

2001-2025 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 7B