[ZDJĘCIA] Ważna konferencja o cyberbezpieczeństwie i sztucznej inteligencji w edukacji

2024-10-25 06:53:09(ost. akt: 2024-10-25 07:15:59)

Autor zdjęcia: Alina Laskowska

W czwarte, 24 października w Kinoteatrze Harmonia i Miejskim Centrum Kultury w Nowym Mieście Lubawskim odbyła się konferencja pn. "Cyberbezpieczeństwo i sztuczna inteligencja, nowe wyzwania i możliwości dla edukacji".
Organizatorem wydarzenia był Jan Bielaszka Prezes Zarządu Informatyczny Expert Sp. z o. o. oraz Prezes Zarządu Informatyczna Edukacja Sp. z o. o.

W dyskusji udział brał Jacek Wolski, Burmistrz Nowego Miasta Lubawskiego, Dominik Dybowski Koordynator Prac Zarządu Fundacji EdTech Poland z Warszawy, Marcin Czarnecki, Prezes Zarządu Decode IT Sp. z o. o. z Warszawy, Viktor Bohdanow, ekspert ds. wdrażania innowacji Shape Robotics oraz Jan Bielaszka, Prezes Zarządu Informatyczny Expert Sp. z o. o. oraz Prezes Zarządu Informatyczna Edukacja Sp. z o. o.

Do udziału w konferencji zaproszeni byli przede wszystkim przedstawiciele jednostek oświatowych, którzy na co dzień pracują z dziećmi i młodzieżą.

Uczestnicy dyskusji starali się odpowiedzieć na szereg pytań dotyczących wyzwań we współczesnej edukacji.
Czy zakaz używania telefonów komórkowych w szkole to dobry kierunek w zakresie edukacji cyfrowej?
Jak oceniasz bezpieczeństwo naszych dzieci w kontekście spędzania czasu przed komputerem lub urządzeniami mobilnymi?
Jakie działania zostały zrealizowane w Nowym Mieście Lubawskim i jakie są plany na przyszłość, aby jak najbardziej wykorzystać dostępne możliwości w wykorzystaniu dostępnych technologii w edukacji?
Jakie są największe zagrożenia cybernetyczne dla placówek edukacyjnych oraz samorządowych i jak mogą się przed nimi bronić?
Jakie zasady cyberbezpieczeństwa powinny być wdrażane w szkołach, aby chronić uczniów korzystających z nowych technologii?
Jakie konkretne nowoczesne technologie powinny być wprowadzane w szkołach, aby wspierać proces nauczania?
Jak nowoczesne technologie mogą wspierać nauczycieli w prowadzeniu zindywidualizowanego nauczania?
Jak sztuczna inteligencja może wpłynąć na poprawę jakości kształcenia w szkołach?

Sztuczna inteligencja może być bardzo pomocna w codziennej pracy nauczycieli, jest wiele ciekawych narzędzi do wykorzystania w edukacji. Jest także wiele zagrożeń i niepewności z tym związanych. Dlatego takie konferencje są bardzo potrzebne, szczególnie w czasach, gdy na naszych oczach dzieją się rzeczy przełomowe, bo zdecydowanie tak można nazwać błyskawiczny rozwój AI.

W sali widowiskowej Miejskiego Centrum Kultury uczestnicy konferencji wzięli udział w warsztatach, mieli okazję zapoznać się z ciekawą ofertą partnerów wydarzenia.

— Jedno z marzeń na mojej liście spełnione — powiedział organizator Jan Bielaszka — Serdecznie dziękuję Jackowi Wolskiemu burmistrzowi Nowego Miasta Lubawskiego za wsparcie w organizacji tego wydarzenia. Bardzo dziękuję pracownikom Miejskiego Centrum Kultury, dzięki Wam wszystko zostało dopięte na ostatni guzik. Dziękuję Zbigniewowi Ziejewskiemu za wsparcie finansowe konferencji. Szczególnie chciałbym podziękować sponsorowi głównemu Shape Robotics Poland za wsparcie merytoryczne i finansowe Konferencji Cyberbezpieczeństwo i Sztuczna Inteligencja: nowe wyzwania i możliwości. Cieszę się, że uczestnicy mogli zobaczyć Wasze niesamowite Laboratorium STEAM. Niejedna szkoła marzy o takim rozwiązaniu w szkole. Dziękuję firmie TeduExpert Łukasz Kreja za sponsoring konferencji i pokazanie nowych możliwości jakie oferują monitory interaktywne. Bardzo dziękuję firmie Eduexpert za udział w konferencji i pokazanie możliwości pracy z uczniami poprzez bardzo potrzebny uczniom kurs dotyczący cyberbezpieczeństwa. Cieszę się, że samorządowcy, dyrektorzy oraz nauczyciele skorzystali z mojego zaproszenia. Chciałbym żeby tego typu wydarzenie wpisało się w kalendarz wydarzeń w Nowym Mieście Lubawskim — podsumował Jan Bielaszka.


red.
a.laskowska@gazetaolsztynska.pl


2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5