"Można pisać wiele pięknych rzeczy, które dzieją się w trakcie naszych rekolekcji w drodze... Ale najlepiej przeżyć to samemu"

2024-07-26 07:44:21(ost. akt: 2024-07-26 07:59:34)

Autor zdjęcia: archiwum pielgrzymów

1 sierpnia z Lubawy, a 2 sierpnia z Nowego Miasta Lubawskiego, wyruszy 44. Pielgrzymka Ziemi Lubawskiej na Jasną Górę. Opiekunem grupy nowomiejskiej jest ksiądz Daniel Milewski.
44 lata temu zaczęła się pewna historia, która się nie kończy, a dokładają się tylko nowe, piękne wspomnienia! To Pielgrzymka Ziemi Lubawskiej, która co roku łączy ludzi, zmienia życie, wzmacnia wiarę. Jest wspólnotą wiary, miłości i radości życia.

Jeśli chcesz dołączyć, oto kilka informacji:
1 sierpnia, 10:00 - Msza Święta w kościele Farnym w Lubawie. Po mszy droga do Nowego Miasta Lubawskiego.
2 sierpnia, 6.00 - Msza Święta w kościele pw. św. Tomasza Apostoła w Nowym Mieście Lubawskim.
— Po Mszy wyruszamy do Brodnicy. No a później już z górki — zachęcają Pielgrzymi.


3 sierpnia: Brodnica - Chrostkowo
4 sierpnia: Chrostkowo - Szpetal Górny
5 sierpnia: Szpetal Górny - Chodecz
6 sierpnia: Chodecz - Chrząstkówek
7 sierpnia: Chrząstkówek - Budzynek
8 sierpnia: Budzynek - Kwiatkowice
9 sierpnia: Kwiatkowice - Łask
10 sierpnia: Łask - Szczerców
11 sierpnia: Szczerców - Nowa Brzeźnica/Kuźnica
12 sierpnia: Kuźnica - Jasna Góra

Jeśli się zastanawiasz, chodź z nami chociaż na jeden dzień. Gwarantujemy, że pojawi się pragnienie by zostać do końca!

Zapisać można się przez formularz online https://forms.gle/ZXuYDe9dr3DjbxKB9 lub na postojach u brata Daniela.

"Każdy dzień rozpoczynamy od Mszy Świętej. W trakcie drogi modlimy się, śpiewamy, opowiadamy żarty, rozmawiamy ze sobą itd. Mamy kilka postojów dziennie, a na nich obiady i różne poczęstunki. Przygotowują je wspaniali ludzie, których mijamy na naszej trasie. KAŻDY pielgrzym ma zagwarantowany nocleg. W tym roku czuwać nad noclegami będą dwie kwatermistrzynie - siostra Wiktoria i siostra Daria. Głównie śpimy: po domach u ludzi, którzy wyrażą chęć przenocowania pielgrzymów, na salach gimnastycznych lub w remizach. W tym roku będzie również sklepik, gdzie będzie można kupić gadżety pielgrzymkowe. Będzie nad nami czuwać niezastąpiona siostra Dorotka - nasza pielęgniarka, która pomoże w każdym momencie, gdy nasze ciało odmówi posłuszeństwa. Za nasze bezpieczeństwo na drogach i chodnikach zadba cudowna grupa porządkowych, którzy kierują ruchem i dbają o porządek. "

Piesza pielgrzymka Ziemi Lubawskie, na Jasną Górę wchodzi 12 sierpnia. O godzinie 15:00 spotyka się z całą Diecezją Toruńską na wspólnej Koronce do Bożego Miłosierdzia w parafii św. Brata Alberta Chmielewskiego w Kiedrzyniu.
Ok. godziny 17:00 wchodzą na Jasną Górę przed obraz Matki Boskiej Częstochowskiej. Po Apelu Jasnogórskim (rozpoczyna się o 21:00) wraca autobus do Nowego Miasta Lubawskiego i Lubawy. Zapisy na autobus powrotny w trakcie pielgrzymki.

— Na ostatni dzień dojeżdżają autobusy, by razem z nami przejść ostatni odcinek naszych rekolekcji. Zapisy do 30 lipca u siostry Katarzyny Orzechowskiej (można pisać na Messengerze). Dla osób które z różnych przyczyn nie mogą pójść na pielgrzymkę - zachęcamy do obserwowania naszego instagrama i facebooka, codziennie będziemy tam wrzucać relacje z trasy. Jeśli masz pytania - śmiało pisz do nas w wiadomości na stronę "Pielgrzymka Ziemi Lubawskiej", jesteśmy na facebooku i instagramie.— zapraszają Pielgrzymi.

Do wyjścia pielgrzymki zostało kilka dni, wystarczający czas, aby podjąć decyzję i się przygotować.
Łączna trasa Pieszej Pielgrzymki Ziemi Lubawskiej na Jasną Górę wynosi 372 km, przewodnikiem grupy jest ks. Daniel Milewski, telefon: 604 849 631, e-mail: daniel-milewski@wp.pl. Swój udział w pielgrzymce można także zgłosić w biurze parafialnym.

red.
a.laskowska@gazetaolsztynska.pl

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5