Jubileuszowa dekada Fundacji Wybudowania

2024-07-06 01:02:59(ost. akt: 2024-07-06 01:07:36)
Wernisaż wystawy plakatów wykonanych dla Fundacji Wybudowania w MCK

Wernisaż wystawy plakatów wykonanych dla Fundacji Wybudowania w MCK

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

W piątkowe późne popołudnie w Miejskim Centrum Kultury, wernisażem plakatów, rozpoczęto obchody 10-lecia Fundacji Inicjatyw Krajobrazowych Wybudowania.
Fundacja zarejestrowana w Kurzętniku, kierowana przez Marcina Zalewskiego, od dziesięciu lat promuje kulturę i dziedzictwo materialne ziemi nowomiejskiej, stara zajmować się ochroną krajobrazu. Organizacja wielokrotnie podejmowała inicjatywy i akcje społeczne w lokalnym środowisku.
W piątek, w Galerii Gruzownia Miejskiego Centrum Kultury w Nowym Mieście, odbył się wernisaż wystawy plakatów wykonanych dla Fundacji Wybudowania, których autorką jest graficzka Dorota Kraft. Po zakończeniu spotkania wszyscy chętni przenieśli się do Ogrodu Róż, by wysłuchać koncertu Toruńskiej Orkiestry Improwizowanej.
Druga część jubileuszowych obchodów będzie miała miejsce niedzielę 7 lipca. Fundacja jubilatka zaprasza na rodzinny spacer po nowomiejskich terenach zielonych. Zbiórka chętnych o godzinie 14 na rynku. Zaplanowana trasa spaceru to Park Miejski, Ogród Róż i skwer po byłym cmentarzu żydowskim przy ulicy Chrobrego. ul

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5