20 km ucieczki przed policjantami. Zostali zatrzymani w sąsiednim powiecie

2024-06-28 06:21:49(ost. akt: 2024-06-28 06:27:43)

Autor zdjęcia: kpp

Policjanci z Ogniwa Patrolowego – Interwencyjnego Nowomiejskiej Komendy po pościgu zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy nie zatrzymali się do kontroli.
Około godz. 09:30 na ul. Wojska Polskiego w Nowym Mieście Lubawskim podczas patrolu funkcjonariusze zauważyli pojazd jadący z naprzeciwka, w którym dostrzegli na miejscu pasażera młodego mężczyznę, który był poszukiwany w celu doprowadzenia do Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego.

Funkcjonariusze zawrócili i używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych dali znak do zatrzymania się kierującemu pojazdem. Ten, pomimo sygnałów nie zatrzymał się do kontroli i zaczął uciekać. Pościg trwał około 20 km, najpierw ulicami miasta, a następnie drogami powiatowymi i gminnymi powiatu nowomiejskiego i brodnickiego.

W miejscowości Sugajno w powiecie brodnickim kierujący pojazdem zjechał na pobocze drogi, a następnie uderzył w przydrożne drzewo. Funkcjonariusze zatrzymali zarówno kierującego jak i pasażera a następnie doprowadzili ich do Komendy Powiatowej Policji w Nowym Mieście Lubawskim. Podczas przeszukania przy kierującym znaleźli środki odurzające w postaci suszu konopi innych niż włókniste, amfetaminy oraz mefedronu. Ponadto mężczyzna kierował pojazdem będąc pod wpływem środków odurzających.

Kierujący usłyszał 3 zarzuty tj. niewykonania polecenia zatrzymania pojazdu mechanicznego, kierowania będąc pod wpływem środka odurzającego oraz posiadania substancji odurzających i psychotropowych. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje Sąd.
17-letni pasażer został doprowadzony do Policyjnej Izby Dziecka w Olsztynie, skąd zostanie doprowadzony do Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego.

źródło: KWP
red.
nowemiasto@gazetaolsztynska.pl

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5