[ZDJĘCIA] Mnóstwo medali juniorów sekcji podnoszenia ciężarów LUKS Zamek Expom Kurzętnik

2024-06-19 08:14:36(ost. akt: 2024-06-19 08:17:52)

Autor zdjęcia: LUKS Zamek Expom Kurzętnik

W Warszawie odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów w Trójboju Siłowym Klasycznym. W Mistrzostwach z wielkimi sukcesami i rekordami życiowymi wystartowało czterech zawodników LUKS Zamek-Expom Kurzętnik.
Pierwszego dnia pod okiem trenera Mirosława Kowalczyka i Karola Murawskiego na konto klubu wpłynęły trzy medale w kategorii wiekowej do lat 16, dwa brązowe i jeden złoty.

W kat. wag. 52 kg z nowymi rekordami życiowymi w każdym boju, brązowy medal wywalczyła Zuzanna Kamińska która w przysiadła z ciężarem 72,5 kg, wycisnęła na ławeczce 35 kg i w martwym ciągu podniosła 95 kg, co dało jej łącznie 202,5 kg.

W najlżejszej kat. chłopięcej do 53 kg także brązowy medal wywalczył Kamil Komorowski, z nowymi rekordami życiowymi w trójboju osiągnął 175 kg (55+30+90).

W kat. wag. 59 kg podobnie jak przed rokiem Mistrzem Polski został Krystian Antczak, który z nowymi rekordami życiowymi nie znalazł sobie równych osiągając w trójboju 310 kg (110+50+150). Drugiego dnia pod okiem trenera Andrzeja Kowalczyka wystartował Artur Zgliczyński w kat. wag. +120 kg juniorów do lat 20. Artur z nowymi rekordami życiowymi zajął pierwsze miejsce z wynikiem 390 kg w trójboju (140+70+180).