Zagrali koncert w Czajkowie u zaprzyjaźnionej orkiestry dętej

2024-06-17 21:21:13(ost. akt: 2024-06-17 22:19:50)
Orkiestra z kurzętnickiego Gminnego Centrum Kultury przed przemarszem na koncert w Czajkowie

Orkiestra z kurzętnickiego Gminnego Centrum Kultury przed przemarszem na koncert w Czajkowie

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Kurzętnika zagrała w charakterze gościa na XIII Powiatowym Przeglądzie Orkiestr Dętych w Czajkowie (powiat Ostrzeszów). Zespół działający przy kurzętnickim GCK jest zaprzyjaźniony z tamtejszą orkiestrą Ochotniczej Straży Pożarnej.

Kurzętnicki zespół przyjmował w ubiegłym roku na Jesiennych Impresjach Orkiestr Dętych, zespół działający przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Czajkowie. Teraz muzycy z Wielkopolski zaprosili kurzętnicką orkiestrę na Czajkowskie Dęciakowe Brzmienia - XIII Powiatowy Przegląd Orkiestr Dętych. Młodzieżowa Orkiestra Dęta wystąpiła podczas przeglądu, jako gość imprezy, występujący „na deser”, jako ostatni.
Przegląd rozpoczął się przemarszem przez miejscowość na miejsce imprezy odegraniem „Czajkowianki” i „Orkiestr Dętych”. Swego rodzaju wyróżnieniem była możliwość dyrygowania wszystkimi zespołami na rozpoczęcie imprezy. Na podeście stanął m.in. miejscowy kapelmistrz Krzysztof Sowa oraz Mariusz Brzezicki, dyrygent, który przez lata budował orkiestrę przy Gminnym Centrum Kultury.
Dowodem, że koncert kurzętnickiego zespołu podobał się publiczności, były gromkie brawa i osobiste gratulacje, które odebrał kapelmistrz. Pokłosiem występu był oryginalna statuetka, którą wręczył wójt tamtejszej gminy — Henryk Plichta w towarzystwie sekretarza Pawła Galbierczyka.
— Uważam, że nasza orkiestra dała z siebie wszystko, instrumentaliści, co dowiedziałem się od słuchaczy, zagrali poprawnie i czysto. Sumienne przygotowania zespołu i regularny udział w próbach dały efekt. Za pośrednictwem gazety dziękuję mojemu zespołowi i Romanowi Lewickiemu, szefowi GCK, za umożliwienie wyjazdu na przegląd, a konfrontacja z innymi kapelami, to bardzo przydatne nowe doświadczenie — powiedział Mariusz Brzezicki, kapelmistrz orkiestry.
Stanisław R. Ulatowski

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5