Strażacy z nowomiejskiej PSP triumfowali w Mistrzostwach Województwa Warmińsko-Mazurskiego Strażaków w Sporcie Pożarniczym

2024-05-28 23:52:02(ost. akt: 2024-05-29 00:01:16)
Nowomiejska drużyna z przedstawicielami organizatorów i gości zawodów

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Dużym sukcesem zakończył się start drużyny Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w XXI edycji Mistrzostw Województwa Warmińsko-Mazurskiego Strażaków w Sporcie Pożarniczym. Nowomiejscy strażacy triumfowali we wszystkich konkurencjach zawodów.
Podczas mistrzostw w Nowym Mieście wystartowało 19 reprezentacji z Komend Powiatowych i Miejskich PSP. Ogółem do Nowego Miasta przyjechało 170 zawodników indywidualnych.
Pierwszą konkurencją mistrzostw było wspinanie po drabinie hakowej na 3 piętro wspinalni, która usytuowana jest na placu przy komendzie powiatowej. Po zakończeniu”hakówki” wszyscy przenieśli się na stadion miejski, gdzie kontynuowano konkurencje turnieju. Najpierw rozegrano pożarniczy tor przeszkód na dystansie stu metrów, a następnie przystąpiono do zmagań ćwiczenia bojowego, które polegało na rozwinięciu linii gaśniczej.
Podsumowując zawody trzeba przyznać, że bardzo dobrą formą wykazał się Przemysław Kierzenkowski z PSP w Nowym Mieście, który indywidualnie wygrał wszystkie konkurencje.
I tak indywidualnie pożarniczy tor przeszkód wygrał wspomniany Przemysław Kierzenkowski z czasem 17,88s. Błażej Sławiński, reprezentant PSP w Nowym Mieście był drugi (18,41s), a trzeci Filip Sosnowski z Działdowa (18,75s). W klasyfikacji zespołowej wygrało Nowe Miasto, przed drużyną z Gołdapi i zespołem z Działdowa.
Konkurencję wspinania z pomocą drabiny hakowej indywidualnie zwyciężył Przemysław Kierzenkowski (14,56s) z nowomiejskiej PSP, za nim był Paweł Jędrzejewski z Nowego Miasta (16,17s). Na trzecim miejscu uplasował się Filip Sosnowski z Działdowa (16,64s). Drużynowo wspinalnię zwyciężyło Nowe Miasto przed strażakami z Gołdapi i drużyną z PSP w Ostródzie. Dwubój pożarniczy wygrał Przemysław Kierzenkowski, drugi był Filip Sosnowski z Działdowa, a trzeci Paweł Jędrzejewski z Nowego Miasta. Drużynowo w dwuboju triumfowało Nowe Miasto, przed Iława o Ostródą. Była też klasyfikacja generalna zawodów, którą zwyciężyło Nowe Miasto, przed Iława i Ostródą.