Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z nowomiejskiej „Trójki” ćwiczy teraz w plenerze

2024-05-23 00:48:39(ost. akt: 2024-05-23 00:59:09)
Dh Mirosław Ochlak, emerytowany strażak, podczas zajęć

Dh Mirosław Ochlak, emerytowany strażak, podczas zajęć

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Od grudnia minionego roku, przy nowomiejskiej Ochotniczej Straży Pożarnej, ćwiczy Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza. Są to uczennice i uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Nowym Mieście.
Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza, a taka powstała w Nowym Mieście, jest dla Ochotniczej Straży Pożarnej „strażackim przedszkolem”, które w różnych formach przygotowuje młodzież do późniejszej służby. Takie młode zaplecze jest niezbędne dla utrzymania strażackich tradycji.
Pierwsze spotkanie chętnych do wstąpienia w szeregi MDP mieliśmy w ostatnim dniu listopada ubiegłego roku — mówi druh Mirosław Ochlak, prezes nowomiejskiej OSP. — Dzisiaj drużyna liczy 27 osób, ale regularnie, raz w tygodniu, na nasze spotkania przychodzi 20 uczniów „Trójki” – dodaje prezes, który jest emerytowanym strażakiem zawodowym, co daje gwarancję profesjonalnego wyszkolenia młodych druhen i druhów.
Swoje ćwiczenia sportowo pożarnicze członkowie MDP rozpoczęli od zajęć na hali sportowej, a od maja realizują treningi na dworze. Do takiego charakteru ćwiczeń przydatne jest szkolne boisko sportowe z bieżnią i takim obiektem dysponuje "Trójka".
Podczas wizyty redakcji, młodzi druhowie ćwiczyli elementy, które są niezbędne do startu w zawodach Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. ul

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5