[ZDJĘCIA] "Motylki" brały udział w Turnieju wiedzy o bajkach w Miejskiej Bibliotece Publicznej

2024-05-15 06:04:46(ost. akt: 2024-05-15 06:08:29)

Autor zdjęcia: Przedszkole Miejskie

W dniu 9 maja dzieci z Przedszkola Miejskiego z grupy ,,Motylki” wybrały się na wycieczkę do Biblioteki Miejskiej. Celem spotkania było rozbudzanie zainteresowań czytelniczych wśród dzieci oraz kształtowanie pozytywnych postaw.
Najpierw przedszkolaki uważnie wysłuchały bajki pt. ,,Calineczka”. Następnie wzięły udział w turnieju z wiedzy o bajkach. Podzielone na cztery zespoły przystąpiły do poszczególnych konkurencji. Każda drużyna wykazała się wiedzą na temat znanych bajek.
Do zadań należało między innymi rozwiązanie zagadek dotyczących znanych bajek, ,,Połącz obrazek z odpowiednią bajką”, ,,Z jaką bajką kojarzy się dany rekwizyt ?”, ,,Proszę odpowiedzieć na pytania z wylosowanej koperty”, układanie obrazka z części oraz odgadywanie tytułu bajki na podstawie obrazka. Nad poprawnością wykonywanych zadań czuwała bibliotekarka pani Aneta Rogowska. Wszystkie drużyny wykazały się ogromną wiedzą na temat bajek, dzieci chętnie odpowiadały na pytania i zespołowo ułożyły bajkowy obrazek z 6 części. Konkurencje przebiegały w miłej i przyjaznej atmosferze dostarczając uczestnikom wiele radości i miłych wrażeń. Wszystkie drużyny zajęły pierwsze miejsce.

W nagrodę dzieci otrzymały bajkowy znaczek, natomiast każda drużyna otrzymała bajkowe puzzle. Później pani bibliotekarka zachęcała dzieci do korzystania ze zbiorów bibliotecznych. Przedszkolaki z dużym zainteresowaniem przeglądały bogato ilustrowane książeczki oraz chętnie kolorowały bajkowe obrazki. Na zakończenie dzieci podziękowały pani Anecie i złożyły życzenia z okazji ,,Dnia Bibliotekarza i Bibliotek”.

Pani Anecie Rogowskiej dziękujemy za miłe przyjęcie i poświęcony nam czas.


źródło: Przedszkole Miejskie
red.
a.laskowska@gazetaolsztynska.pl

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5