Policjanci podsumowali weekend na drogach powiatu nowomiejskiego

2024-05-13 12:13:09(ost. akt: 2024-05-13 12:15:42)
zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: policja

Na drogach powiatu nowomiejskiego w ten weekend było bardzo bezpiecznie. Nowomiejscy policjanci ogniwa ruchu drogowego nie odnotowali żadnego wypadku. Pracowali tylko przy jednej kolizji drogowej. Nie zatrzymano żadnego nietrzeźwego kierującego, za to wyeliminowano z dalszej jazdy kierującego skodą, który posiada sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Policjanci zatrzymali prawo jazdy mieszkance powiatu działdowskiego za rażące przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym.
W miniony piątek (10.05.02024r.) ok godz. 16:15 w Ostaszewie policjanci ogniwa ruchu drogowego zauważyli kierującego skodą, który jechał z nadmierną prędkością. Mężczyzna miał na liczniku 113 km/h w miejscu gdzie obowiązywało ograniczenie do 90 km/h. Podczas kontroli drogowej okazało się, że siedzący za kierownicą auta 57-letni mieszkaniec powiatu działdowskiego w ogóle nie powinien prowadzić samochodu, bowiem obowiązuje go sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem karnym, jego konto wzbogaciło się o dodatkowe punktu karne. Za przestępstwo odpowie teraz przed sądem. Za niestosowanie się do sądowego zakazu może mu grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Także w piątek ok. godz. 17:00 w Ostaszewie podczas pomiaru prędkości policjanci zauważyli kierującą toyotą corolla, która rażąco, bo aż o 59km/h przekroczyła prędkość w obszarze zabudowanym. Policjanci zatrzymali 27-letniej mieszkance powiatu działdowskiego prawo jazdy. Kobieta została ukarana mandatem w wysokości 1500 zł, otrzymała także 13 punktów karnych.

W miniony weekend policjanci ujawnili 48 przypadków przekroczenia prędkości. Nie odnotowano żadnego wypadku, tylko jedną kolizję drogową.

źródło: KPP Nowe Miasto
red.
nowemiasto@gazetaolsztynska.pl

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5