W jakim celu wozy strażackie podjeżdżały pod Muzeum Działyńskich?

2024-05-08 00:56:40(ost. akt: 2024-05-08 00:59:59)
Strażackie ćwiczenia w Muzeum Działyńskich

Strażackie ćwiczenia w Muzeum Działyńskich

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Każda zmiana służbowa Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w ciągu roku musi odbyć trzy rozpoznania obiektów. Tym razem ćwiczono w zabudowaniu nowomiejskiego Muzeum Działyńskich.
Przechodnie w ostatnich dniach z zaciekawieniem obserwowali wozy strażackie, które kierowały się w godzinach przedpołudniowych pod odnowione zabudowanie Muzeum Działyńskich. Na szczęście były to tylko ćwiczenia.
— Było to pierwsze w tym roku rozpoznanie, w którym po kolei uczestniczyły trzy zmiany służbowe strażaków Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej — wyjaśnia mł. bryg. Mateusz Jaguszewski, dowódca JRG. — Strażacy zapoznali się ze specyfiką budynku muzeum, drogami dojazdowymi, instalacjami, umiejscowieniem wyłączników energii oraz gazu — dodaje dowódca JRG.
Wszystkie trzy zmiany ćwiczyły też elementy ewakuacji osób poszkodowanych z piwnicy budynku muzeum. Jak zapowiadają strażacy, podobne rozpoznania odbędą się jeszcze w tym roku w wybranych zakładach pracy oraz szkołach. — Staramy się, aby obiekty, na których ćwiczymy nie powtarzały się — dodaje mł. bryg. Mateusz Jaguszewski. ul

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5