Przy Muzeum Działyńskich działa klub sportowy...

2024-04-17 10:33:59(ost. akt: 2024-04-17 10:41:26)
Akademia Rycerska ćwiczy na placu przy Muzeum Działyńskich

Akademia Rycerska ćwiczy na placu przy Muzeum Działyńskich

Autor zdjęcia: Sebastian Hentschke

Przy Muzeum Działyńskich, które powstało w tzw. domu Aneczki będzie miało siedzibę Bractwo Rycerskie XXVI Chorągwi Zamku Bratjan i Nowego Miasta. Okazuje się, że przy całej inicjatywie będzie też klub sportowy.
W dolnej, piwnicznej kondygnacji muzeum Działyńskich, znalazło się miejsce na siedzibę dla Bractwa Rycerskiego XXVI Chorągwi Zamku Bratjan i Nowego Miasta. Od pewnego czasu widać, że na placu obok muzeum, pod okiem doświadczonych instruktorów, młodzi ludzie ćwiczą strzelanie z tradycyjnego łuku i uczą się podstaw fechtunku. Andrzej Andrzejewski, prezes Fundacji Działyńskich mówi, że są to członkowie nowego Klubu Sportowego - Akademii Rycerskiej.
Mamy grupę niespełna dziesięciu chętnych, którzy przychodzą na ćwiczenia. Myślimy perspektywicznie o nowym klubie. Przy muzeum, nad brzegiem Drwęcy jest zabudowanie, które z czasem chcemy zagospodarować, naszym atutem jest także plac przy muzeum — dodaje Andrzej Andrzejewski.
Mirek Leśniewski z bractwa rycerskiego, noszący godność komtura i koordynujący działania akademii zauważa, że młodzi ludzie którzy przystąpili do grupy podchodzą z dużym zaangażowaniem do swojej pasji. — Widać, że już utożsamiają się z miejscem nowej inicjatywy — dodaje komtur.
Młodzi adepci z Akademii Rycerskiej ćwiczą pod okiem Michała Konopackiego i Huberta Andrzejewskiego, którzy pomimo młodego wieku są już weteranami walk rycerskich.
ul

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5