Nowe Miasto Lubawskie na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa

2024-04-17 07:07:09(ost. akt: 2024-04-17 07:13:31)

Autor zdjęcia: Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Jeśli zauważyłeś coś niepokojącego w swojej okolicy poinformuj o tym Policję za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, albo skontaktuj się z najbliższą jednostką Policji korzystając z aplikacji Moja Komenda.Pamiętaj, w sytuacjach wymagających natychmiastowej interwencji Policji korzystaj z numeru alarmowego 112
Jak widać na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, najwięcej naniesionych zagrożeń występuje w ścisłym centrum miasta, na rynku i ulicach przylegających.
To akurat mieszkańcy Nowego Miasta widzą każdego dnia, grupki pijące alkohol, kierowcy jadący zbyt szybko, nieprawidłowe parkowanie czy zgrupowania młodzieży.

Zgłoszeń na mapie przybyło, oznacza to, że mieszkańcy zaczęli reagować. Warto działać, zgłaszać i nie być obojętnym na łamanie prawa. Wszystkim powinno zależeć, aby mieszkać i żyć w mieście bezpiecznym.

„Mapę” zaprojektowano tak, aby bezproblemowo mógł z niej skorzystać każdy obywatel.

Za pomocą interaktywnej strony internetowej można przekazywać informacje o zagrożeniach występujących w okolicy. Wszystkie z nich są sprawdzane przez Policję, a potwierdzone – nanoszone na mapę, podobnie jak informacje o zagrożeniach pochodzące z policyjnych systemów informatycznych. Dzięki temu w każdej chwili masz możliwość sprawdzenia, czy w okolicy jest bezpiecznie, jak również poinformowania o zaobserwowanych przez nas niepokojących sytuacjach. Pamiętaj jednak, że narzędzie to nie służy do informowania o nagłych wypadkach. W sytuacjach pilnych powinniśmy dzwonić na numer 112.


red.
nowemiasto@gazetaolsztynska.pl

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5