Automobilklub Nowomiejski zorganizuje imprezę w Olsztynku

2024-04-09 15:20:43(ost. akt: 2024-04-09 15:33:16)
Imprezy samochodowe w Nowym Mieście ściągają wielu kibiców, Być może w Olsztynku też zagości sport samochodowy?

Imprezy samochodowe w Nowym Mieście ściągają wielu kibiców, Być może w Olsztynku też zagości sport samochodowy?

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Automobilklub Nowomiejski wychodzi poza Nowe Miasto z imprezą samochodową, którą zorganizuje w Olsztynku. Będzie to I Super Sprint o Puchar Burmistrza Olsztynka.
Rafał Topolewski, prezes Automobilklubu Nowomiejskiego, wspomina, że zawodnicy z Olsztynka, którzy przyjechali do Nowego Miasta, by wystartować w Super Sprincie, byli pełni podziwu obserwując organizację nowomiejskiej imprezy.
Doszło do rozmów i zaproponowali, abyśmy zorganizowali Super Sprint w Olsztynku. Zdecydowaliśmy, że wspólnie zorganizujemy zawody, aby na ich terenie zapromować sport samochodowy w formie Super Sprintu. Nie zaprzeczali, że jeżeli będzie w Olsztynku zainteresowanie tego typu sportem, zostanie tam zawiązane stowarzyszenie, podobne jak AN — wyjaśnia prezes AN.
W rezultacie, pierwsza edycja Super Sprint o Puchar Burmistrza Olsztynka, odbędzie się 20 kwietnia, na terenie zamkniętym przy dawnej rampie kolejowej (wjazd od ulicy Towarowej). Początek zawodów zaplanowano na godzinę 11.05.
Prezes Automobilklubu Nowomiejskiego już zaprasza kibiców z Nowego Miasta i okolic na zawody. — Będzie nam miło widzieć naszych fanów sportów motorowych. Impreza jest w sobotę, więc w ramach relaksu można przyjechać do Olsztynka — zaprasza Rafał Topolewski. ul

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5