Ważne rozmowy burmistrza miasta w szeregu ministerstw

2024-04-01 13:44:39(ost. akt: 2024-04-01 15:18:17)
 Podczas spotkania w Ministerstwie Sportu i Turystyki z wiceministrem Ireneuszem Rasiem

Podczas spotkania w Ministerstwie Sportu i Turystyki z wiceministrem Ireneuszem Rasiem

Autor zdjęcia: Nadesłane

Podczas wizyty w Warszawie, która odbyła się przed świętami, Józef Blank, burmistrz Nowego Miasta odwiedził ministerstwa, gdzie przeprowadził rozmowy dotyczące możliwości pozyskania funduszy na planowane inwestycje.
W związku ze zbliżającym się uruchomieniem środków finansowych z Krajowego Planu Odbudowy, chcąc dobrze przygotować się do ich pozyskania konieczne jest wczesne rozpoznanie priorytetów kierowania środków do samorządów.
W tym celu odbyłem spotkania: w Ministerstwie Aktywów Państwowych z wiceministrami Zbigniewem Ziejewskim i Marcinem Kulaskiem, w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego z wiceminister Bożeną Żelazowską (też Generalnym Konserwatorem Zabytków), w Ministerstwie Rozwoju i Technologii z wiceministrem Jackiem Tomczakiem, i w Ministerstwie Sportu i Turystyki z wiceministrem Ireneuszem Rasiem — wymienia burmistrz Nowego Miasta.
Gospodarz Nowego Miasta zaznacza, ze były to bardzo cenne i merytoryczne rozmowy, bowiem dały wiedzę na czym powinien się teraz koncentrować burmistrz wraz z samorządem, by środki z KPO jak najszybciej pozyskać na dofinansowanie planowanych realnych inwestycji w Nowym Mieście Lubawskim.
red

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5