Bursztynowe szachy wygrał Maciej Jeda

2024-03-11 09:24:04(ost. akt: 2024-03-11 09:29:49)

Autor zdjęcia: MCK

Za nami szósta i ostatnia kolejka ligi szachowej. O Bursztynowe Szachy Wacława Wasieli rywalizowało 44 miłośników szachów.
W sobotnim turnieju najlepszy był Kacper Grajewski, drugi Maciej Jeda, trzeci Dominik Kozłowski. W całym turnieju pierwsze miejsce i Bursztynowe Szachy Wacława Wasieli zdobył Maciej Jeda, drugie miejsce zajął Mirosław Miłosz, a trzecie Kacper Grajewski.

W sumie w lidze zagrało 44 uczestników. Wszystkim serdecznie gratulujemy!

Maciej Jeda swoją wyjątkową nagrodę otrzyma podczas majowego Memoriału Lekkoatletycznego im. Wacława Wasieli. Tego dnia puchary otrzymają także reprezentacje szkół, które brały udział w szachowych zmaganiach. Najlepsza w klasyfikacji okazała się Szkoła Podstawowa w Kurzętniku, na drugim miejsca uplasowała się reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 2 w Nowym Mieście. Trzecie miejsce zdobyli uczniowie Szkoły Podstawowe nr 1 w Nowym Mieście. Wielkie brawa!

Podczas ostatniego szachowego spotkania w Miejskim Centrum Kultury, burmistrz Józef Blank wręczył wszystkim uczestnikom i ich bliskim piękne medale oraz imienne statuetki dla najmłodszych talentów.