Wyjechała jedna z największych konstrukcji w historii kurzętnickiej firmy Expom

2024-03-07 15:14:31(ost. akt: 2024-03-08 13:30:57)
Zestaw przygotowany do wyjazdu przed kurzętnicką firmą Expom

Zestaw przygotowany do wyjazdu przed kurzętnicką firmą Expom

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Niecodzienny transport ruszył z kurzętnickiej firmy Expom. Był to gigantyczny element suwnicy dla zagranicznego odbiorcy Moduł trafi do portu w Niemczech.
Expom S.A w Kurzętniku podjął się wykonania dwóch suwnic portowych dla klienta z zagranicy. Suwnica bramowa do przeładunku kontenerów jedna z największych konstrukcji wyprodukowanych przez Expom.
Budowa tak wielkiego urządzenia niesie ze sobą wiele wyzwań. Jednym z nich jest transport. Suwnicę o takich gabarytach można wysłać jedynie w modułach, o co zadbał klient dzieląc suwnicę na mniejsze elementy. Mimo tego najdłuższy transport jaki wyjechał z Expom miał długość ponad 42 metrów. Przemieszczenie modułu to nie lada wyzwanie dla transportu kołowego. Aby możliwy był wyjazd z terenu fabryki konieczne było rozebranie schodów do siedziby firmy.
— Ten ogromny projekt wymagał wdrożenia wielu nowych rozwiązań w firmie Expom. Wyposażyliśmy warsztat w dodatkowy specjalistyczny osprzęt niezbędny do budowy wielkogabarytowych elementów, wybudowaliśmy stanowiska montażowe i pomiarowe. Niezbędne było również przeprojektowanie systemu transportowego w firmie oraz modernizacje budynków, aby sprawnie poruszać się z tak długimi elementami.— wyjaśnia Rafał Domżalski, prezes firmy Expom z Kurzętnika.

opr ul
MOMENT ZAŁADUNKU ELEMENTU GIGANTYCZNEJ SUWNICY NA ZESTAW

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5