Olimpiada Wiedzy o Bezpieczeństwie Powszechnym w Norwidzie

2024-02-29 00:41:51(ost. akt: 2024-02-29 07:22:14)
Uczestnicy wraz z organizatorami olimpiady

Uczestnicy wraz z organizatorami olimpiady

Autor zdjęcia: Nadesłane

Centrum Multimedialne w Zespole Szkół im C.K. Norwida w Nowym Mieście było miejscem, gdzie zorganizowano powiatowe eliminacje Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie Powszechnym. Najlepsi okazali się przedstawiciele gospodarzy olimpiady.
Do rywalizacji stanęły 3 drużyny reprezentujące szkoły ponadpodstawowe powiatu nowomiejskiego. Zmagania drużyn przebiegły w kategorii teoretycznej i praktycznej. Test teoretyczny składał się z pytań i sprawdzał wiedze z zakresu przepisów wiedzy przeciwpożarowej, zagrożeń życia i zdrowia człowieka, przepisów ogólnych i ogólnych zasad ruchu drogowego.
Po podsumowaniu olimpiady okazało się, że pierwsze miejsce zajęła drużyna Zespołu Szkół im. C. K. Norwida w Nowym Mieście Lubawskim. Za nimi uplasowała się ekipa Zespołu Szkół w Bielicach, a trzecie miejsce zajęła drużyna Zespołu Szkół Zawodowych w Kurzętniku.
Zdaniem organizatorów, poziom tegorocznej olimpiady był bardzo wysoki i wymagał ogromnej wiedzy uczestników. Szczebel powiatowy nie zakończył zmagań uczestników olimpiady. Teraz czeka ich etap wojewódzki. Organizatorem konkursu oraz fundatorem nagród było Starostwo Powiatowe w Nowym Mieście Lubawskim. red

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5