Kickbokserzy rozpoczęli sezon startowy

2024-02-12 16:39:18(ost. akt: 2024-02-12 16:41:37)

Autor zdjęcia: LUKS Zamek Expom Kurzętnik

To była inauguracja sezonu startowego w kickboxingu PZKB, zawodnicy spotkali się w Bolszewie na Ogólnopolskim Turnieju DFN DUET FIGHT NIGHT. Do rywalizacji stanęło 500 zawodników z całej Polski, wśród nich silna ekipa naszych lokalnych klubów.
Do Bolszewa, jak w latach ubiegłych ruszyliśmy z podwójnym uderzeniem dwóch naszych lokalnych klubów MUKS Olimpia Nowe Miasto Lubawskie i LUKS Zamek Expom Kurzętnik. Tak naprawdę nasze kluby są na etapie przygotowań do najważniejszych wydarzeń w tym sezonie w Polsce na które trzeba być już przygotowanym na 100 procent — relacjonuje trener Zamku Leszek Jobs — Turniej w Bolszewie był sprawdzianem formy naszych podopiecznych i miał dać kilka odpowiedzi w jakim miejscu się znajdujemy z przygotowaniami do sezonu. Wyniki nie były priorytetem, ale oczywiście nie ukrywamy, że zwycięstwa cieszą nas trenerów jak i samych zawodników.

Zawodnicy MUKS i LUKS toczyli swoje walki w 3 formułach Light Contact , Kick Light i Pointfigting.

Sporo walk zakończyło się zwycięstwami naszych podopiecznych, cieszy fakt że nawet przegrane walki napawają optymizmem, bo jak były porażki, to po fajnych wyrównanych pojedynkach. Teraz wracamy do treningów wykuwać formę na kolejne turnieje, póki co na krajowym podwórku — mówi trener Jobs.


Przed zawodnikami najbliższe spotkanie z rywalami zaplanowane jest na marzec, będą to Mistrzostwa Polski seniorów i juniorów Kick Light w Mińsku Mazowieckim. Także w marcu odbędą się Mistrzostwa Polski seniorów i juniorów Full Contact w Płocku na których nie zabraknie reprezentantów klubów z Kurzętnika i Nowego Miasta. W kwietniu odbędą się Mistrzostwa Polski seniorów , juniorów Light Contact i kadetów Kick Light w Będzinie, a w czerwcu w Bałtowie rękawice skrzyżują kadeci w formule Light Contact i Pointfighting.

Po drodze w planach mamy starty w zawodach niższej rangi, także dużo roboty przed nami — mówi Leszek Jobs — Przy okazji wielkie brawa należą się organizatorom zawodów w Bolszewie, z prezesem Federacji DFN Tomkiem Biernackim na czele za sprawną organizację tak dużego przedsięwzięcia. Dzięki!

Wyniki uzyskane w Bolszewie

LUKS Zamek Expom Kurzętnik
Piotr Kołakowski – 1 miejsce LC – senior
Maciek Szwechowicz – 1 miejsce LC – junior
Marek Rosiński – 1 miejsce LC – kadet starszy
Olaf Siemiątkowski – 2 miejsce LC – junior
Kacper Olęcki – 2 miejsce LC – junior
Michał Wiśniewski – 2 miejsce LC – kadet starszy
Łukasz Gumiński – 3 miejsce LC – junior
Wojtek Biegajski – 3 miejsce LC – senior
Marcel Tadajewski – 3 miejsce LC – kadet starszy
Marek Rosiński – 3 miejsce PF – kadet starszy

MUKS Olimpia Nowe Miasto Lubawskie
Natalia Zakrzewska – 5 miejsce KL – senior
Adrian Januszewski - 2 miejsce KL - senior
Przemysław Januszewski – 2 miejsce KL – junior
Adrian Januszewski – 2 miejsce LC – senior

a.laskowska@gazetaolsztynska.pl

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5