[ZDJĘCIA] Uporządkowali ewangelicki cmentarz w Mrocznie

2024-02-12 06:41:42(ost. akt: 2024-02-12 06:45:25)

Autor zdjęcia: nadesłane

Druhowie z OSP Mroczno, mieszkańcy wsi Mroczno, młodzież szkolna, harcerze z 68 Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej w Mrocznie spotkali się przy starym, zapomnianym cmentarzu ewangelickim.
Dzięki zaangażowaniu lokalnej społeczności i wsparciu UG Grodziczno, udało się uporządkować cały teren cmentarza. Usunięto zakrzaczenia i obumarłe drzewa, zebrano różne śmieci, które zostały przekazane do recyklingu.

Po zakończeniu prac odbyło się ognisko integracyjne, na którym regionalista Marek Połomski opowiedział historię tego cmentarza, poprosił aby pamięć o tym miejscu była przekazywana i aby nadal dbać, pamiętać o tym cmentarzu.

Dzięki pracy społeczności lokalnej, jej zaangażowaniu, udało się uporządkować kolejny stary cmentarz. Należą się wielkie podziękowania i słowa uznania dla mieszkańców wsi Mroczno, że przywrócili do pamięci stary cmentarz ewangelicki, który jest elementem historii ich wsi. Jest szansa na dalsze prace porządkowe, może uda się odnaleźć ślady mogił, może pojawi się kamień z tablicą pamiątkową? Prace będą kontynuowane. Wszystkim uczestnikom akcji porządkowania cmentarza ewangelickiego w Mrocznie, składam serdeczne podziękowania — podsumowuje Marek Połomski.


opr.al
a.laskowska@gazetaolsztynska.pl

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5