Członkowie związku niewidomych wśród tunezyjskich krokodyli

2024-02-11 12:46:02(ost. akt: 2024-02-11 12:56:28)
Migawka z wycieczki do Tunezji

Migawka z wycieczki do Tunezji

Autor zdjęcia: Nadesłane przez organizatora

Członkowie Polskiego Związku Niewidomych mieli kolejny raz okazję do zwiedzania egzotycznych stron. Zarząd nowomiejskiego koła zorganizował wycieczkę do Tunezji na wyspę Djerba.
Jak relacjonuje Lucyna Cendrowska, szefowa zarządu koła, w wyjeździe uczestniczyło 31 osób. — Zwiedzaliśmy na miejscu muzeum islamu, wioskę berberyjską, ale główną atrakcją były baseny z krokodylami. Tam znajduje się również Crocodile Babies, czyli wylęgarnia tych gadów. Duże wrażenie zrobił na uczestnikach wycieczki przejazd samochodami terenowymi do górskiej oazy Chebika w uroczym wąwozem. Nasi wycieczkowicze mogli pospacerować po dnie wyschniętego słonego jeziora Chott El Jerid — opowiada prezes Cendrowska.
Trasa wypadu do Tunezji wiodła także do miasta Douz, które nosi miano wrót pustyni. Tam chętni mogli skorzystać z przejażdżki wierzchem na wielbłądach. Kolejną atrakcją, o której wspomina szefowa związku, było miejsce zwane Matamata, słynące z unikalnej architektury z podziemnymi jaskiniami rdzennych mieszkańców Tunezji — Berberów.
Szereg atrakcji czekało na nas w amfiteatrze hotelu, gdzie czas urozmaicały animacje, karaoke, występy cyrkowe oraz zumba. Wszyscy szczęśliwie wrócili do swoich domów, pełni wrażeń, które na długo zapamiętają — dodaje Lucyna Cendrowska. ul

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5