Aktualności z sekcji szachów KS Drwęca

2024-01-30 10:12:55(ost. akt: 2024-01-30 10:17:51)

Autor zdjęcia: Sekcja szachów KS Drwęca

W klubie KS Drwęca rozegrane zostały pierwsze turnieje Grand Prix w szachach i warcabach. W turnieju warcabowym wystartowało 7 zawodników. Zwyciężył Artur Wolski przed Romanem Bartczakiem – obaj po 4,5 punktu. W turnieju szachowym wystartowało 14 zawodników. Zwyciężyli juniorzy: Miłosz Mirosław – 5 punktów przed Kacprem Grajewskim 4,5 punktu. Dopiero za nimi na 3 miejscu najlepszy wśród seniorów Roman Biegajski – 4,5 punktu.

KS Drwęca była też współporganizatorem turniejów szachowego i warcabowego „Gramy dla WOŚP”. 25 stycznia w Szkole Podstawowej w Radomnie odbył się turniej warcabowy, w którym wystartowało 15 zawodników. Zwyciężył Roman Biegajski , a najlepszym juniorem był Szymon Rezmer. 28 stycznia w Szkole Podstawowej w Bratianie dla WOŚP zagrało 18 szachistów. Oprócz nowomiejskich i lubawskich zawodników KS Drwęca na turniej przybyli gracze z Brodnicy. Znów junior był przed seniorami. Puchar w kategorii open odebrał Kacper Grajewski a puchar w kategorii junior zdobył Artem Mesiachnikov.

22 stycznia w Ostródzie odbył się turniej szachowy klasyfikacyjny na V i IV kategorię. W tym turnieju Dominik Kozłowski zajął drugie miejsce i uzyskał IV kategorię.
W dniach 23-26 stycznia odbył się następny turniej klasyfikacyjny na III i II kategorię . Wystartowali w nim Dominik Kozłowski oraz Wiktoria i Dawid Dziodko. Niestety nikomu z nich nie udało się podnieść kategorii ale Wiktoria zajęła w tym turnieju II miejsce i odebrała puchar dla najlepszej kobiety turnieju.