[ZDJĘCIA, PROGRAM WYDARZEŃ] Trwa niedziela z WOŚP

2024-01-28 12:39:58(ost. akt: 2024-01-28 12:52:07)

Autor zdjęcia: Alina Laskowska

Trwa 32. Finał WOŚP. Celem zbiórki są płuca po pandemii – środki przeznaczone zostaną na zakup urządzeń dla oddziałów pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych. Mottem akcji jest „Tu wszystko gra OK!”.
Od rana na ulicach kwestują wolontariusze, odbywa się także szereg imprez towarzyszących. Finałowe spotkania zaplanowane są na popołudnie. W imieniu organizatorów zapraszamy do udziału! Będzie się działo.


NOWE MIASTO \\\ Finałowe spotkanie z licytacjami odbędzie się w Miejskim Centrum Kultury od godz. 16:00. Na zakończenie 32. Finału WOŚP w Nowym Mieście rozbłyśnie światełko do nieba na Rynku o godz. 20:00.

BRATIAN \\\ W orkiestrową niedzielę w Zespole Szkół im. Rodu Działyńskich w Bratianie impreza rozpocznie się o godz 16:00. Zaplanowano występy artystyczne uczniów, malowanie twarzy, kiermasz rozmaitości, kawiarenkę, kącik smakosza czyli swojskie jedzenie od KGW Bratian. Będą licytacje, kwesta uliczna i turniej szachowy. Na scenie wystąpi zespół DE KOLT. Koniec zaplanowano na godz. 18:00.

SKARLIN \\\ Sztab ze Skarlina zaprasza do miejscowego Domu Rolnika od godz. 14:00. W programie licytacje, kawiarenka, przejażdżka wozem strażackim, loteria, kącik dla dzieci, trening kickboxingu i wiele, wiele innych atrakcji. Na godz. 14:30 zaplanowano występ uczniów Kółka Teatralnego, a na zakończenie o godz. 20:00 światełko do nieba.Organizatorzy zapraszają.

KURZĘTNIK \\\ O godz. 13:00 odbędzie się morsowanie w Wawrowicach. O godz. 16:00 w hali sportowej Zespołu Szkół im. Władysława Jagiełły w Kurzętniku odbędzie wydarzenie główne — Gminny Finał WOŚP w gminie Kurzętnik. W programie występy uczniów ze szkól podstawowych gminy Kurzętnik. występ grup tańca jazzowego, współczesnego oraz akrobatyka. Wystąpi Młodzieżowa Orkiestra Dęta i zespół ROZES. Będzie grill, kawiarenka, grochówka, licytacje i loteria fantowa.

GRODZICZNO \\\ Gminny finał odbędzie się w Szkole Podstawowej w Nowym Grodzicznie. Start o godz. 15:00. W programie licytacje, kawiarenka, występy uczniów, loteria fantowa, pokaz pierwszej pomocy, animacje dla dzieci. Na scenie wystąpi zespół Bez Kaucji.

JAMIELNIK \\\ O godz. 13:00 zaplanowano biegi charytatywne. Finał WOŚP w Jamielniku odbędzie się w miejscowej szkole w godz. 14:00 - 19:00. Przygotowano stoiska: "Policz się z cukrzycą", KGW Bagno, KGW kogel - Mogel z Jamielnika, będzie kawiarenka, swojskie jadło, shusi, stoisko kosmetyczne, kram różności, kwiaty doniczkowe. Swoje stoisko wystawi też Klub Seniora z Jamielnika. Będzie strefa dla dzieci, animatorka, piniata, talent show, występy uczniów i kabaret dla dorosłych. Nie zabraknie licytacji, a o 19:00 rozbłyśnie światełko do nieba.

TYLICE \\\ Od godz. 14:00 finał na sali wiejskiej. Będą licytacje, kawiarenka, fotobudka i zabawa dla dzieci. O godz. 15: 00 zaplanowano występ dzieci z Oddziału Przedszkolnego, o godz. 16:00 — występ grupy cyrkowej "Smile". Zapraszamy do Tylic.

BISKUPIEC \\\ Od godz.15:00 wirtualne studio i impreza w sali widowiskowej BOK w Biskupcu. Zaplanowano koncerty, animacje dla dzieci, pyszne jedzenie w kawiarence. Na placu w centrum Biskupca będzie morsowanie. Przygotowano też przejażdżki samochodem rajdowym oraz wozem strażackim OSP Biskupiec. Będzie także bieg charytatywny oraz występy: Niemagiczny Dawid, Grupa wokalna BOK, Weronika Starościak.

RADOMNO \\\ W Radomnie początek grania z Orkiestrą na sportowo. O godz. 12:00 bieg i nordic walking z grupą Radomno Biega. (biuro zawodów otwarte od godz. 10:00). Od godz. 14:00 w miejscowej szkole licytacje, kawiarenka. Na zakończenie o godz. 18:00 światełko do nieba.

Coś więcej? Dajcie znać w komentarzu! Dzięki i bawcie się dziś dobrze!

a.laskowska@gazetaolsztynska.pl

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5