Zarządzaj kontemW tym miejscu możesz zarządzać swoim kontem.

"Piękna Nasza Polska Cała....."

100 - lecie Odzyskania Niepodległości przez Polskę

11 listopada 1918 roku to jedna z najważniejszych dat w historii Naszej Ojczyzny. Tego dnia odzyskaliśmy Nasz język, Naszą historię i Naszą Polskę. Dlatego dzisiaj z dumą możemy mówić, że mieszkamy w Polsce, jesteśmy Polakami i mówimy po polsku.
Z tej okazji dnia 16 listopada 2018 roku w Naszym Przedszkolu uroczyście obchodziliśmy Narodowe Święto - 100 - lecie Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Dzieci z grupy "Tygryski" pod opieką Pani Agnieszki Komorowskiej i Pani Katarzyny Halickiej zaprezentowały specjalny montaż słowno - muzyczny pt.: ,,Piękna Nasza Polska Cała", którego głównym celem było kształtowanie miłości, przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury, tradycji, jak i poznanie symboli narodowych naszego kraju.
Wszystkim zaproszonym gościom już na wejściu przypięto wyjątkowe, przepiękne własnoręcznie wykonane kotyliony w barwach ojczystych.
Po przywitaniu zebranych gości, żołnierze wprowadzili dzieci, następnie złożyli kwiaty oraz zapalili znicze ,,na grobie" żołnierzy walczących o wolność Polski. Dzieci zaprezentowały wiersze oraz pieśni patriotyczne, które mocno chwyciły za serca i bardzo wzruszyły wszystkich obecnych na uroczystości. Wspólnie został odśpiewany hymn państwowy. Na koniec wszystkim zaproszonym gościom zostały wręczone przez dzieci własnoręcznie wykonane flagi Polski.
Po części artystycznej Pani Danuta Kryszałowicz - starszy wizytator Kuratorium Oświaty w Olsztynie oraz Pan Jacek Kosmala - Burmistrz Nidzicy podziękowali Dyrekcji i nauczycielom za zaproszenie, a dzieciom za przepięknie wykonany montaż słowno - muzyczny z okazji 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę i wręczyli słodkości.
Po zakończeniu oficjalnej części Pani Katarzyna Kamińska - Siepsiak - Dyrektor Przedszkola zaprosiła wszystkich gości na mały poczęstunek.
Aby dzieci rozumiały słowa Polak - Patriota, Polska - Ojczyzna należy od najmłodszych lat rozpłomieniać w nich patriotyzm.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Przedszkole Bajka oraz opublikowany na portalu Nidzica: "Piękna Nasza Polska Cała....."
Oceń artykuł:

(0)

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5