Kolejny sukces Zespołu Tanecznego Dancing Babki

2023-12-01 19:00:00(ost. akt: 2023-12-01 12:04:48)

Autor zdjęcia: Arch. prywatne

Zespół Taneczny Dancing Babki, działający przy Nidzickim Uniwersytecie III Wieku "Młodzi Duchem", zdobył GRAND PRIX na Jarockim Festiwalu Tanecznym w Olsztynie. Nie jest to ich jedyne zwycięstwo.
24 listopada w VI Jarockim Festiwalu Tanecznym pod hasłem "Podróż do Krainy Tańca, Młodzi Duchem w Tańcu" zdobyły GRAND PRIX.

— Bardzo się z tego powodu cieszymy. Chętnie bierzemy udział we wszystkich imprezach kulturalnych organizowanych przez samorządy, sołectwa oraz organizacje pozarządowe, które działają na terenie naszego powiatu i nie tylko. Celem naszym jest, w myśl hasła "Młodzi Duchem", prowadzić zdrowy styl bycia i życia oraz promować w tym co robimy gminę Nidzica i powiat nidzicki — dodają.

Zespół trenuje Marzena Borkowska, która z nimi jest od samego początku. — Jest cierpliwa i wyrozumiała w czasie prób, turniejów i przeglądów. Bez niej nie byłoby tych sukcesów — zapewniają.

Zespół powstał w 2017 roku. Już po roku ciężkiej pracy na Festiwalu Artystycznym w Lidzbarku Warmińskim stanął na najwyższym podium zdobywając GRAND PRIX.

W tym samym roku na II Jarockim Festiwalu Tańca w Olsztynie został wyróżniony za swój układ taneczny. W roku 2019 na III Jarockim Festiwalu Tańca, w którym tradycyjnie udział biorą wszystkie zespoły senioralne z woj. warmińsko-mazurskiego, nasz zespół zajął I- miejsce. W roku 2021 reprezentował gminę Nidzica w V Powiatowym Dniu Seniora w Jarutkach w powiecie szczycieńskim.
— Byłyśmy po naszym występie gorąco oklaskiwane, a wiwatom nie było końca — mówią tancerki.

W marcu 2023 roku reprezentowały naszą gminę i powiat w Ogólnopolskim Turnieju Tańca w Gostyninie i zajęły II-miejsce.
W październiku Dancing Babki brały udział w Wojewódzkim Przeglądzie Tańca w Morągu pod hasłem "W Obliczu Dojrzałego Tańca'' .

roz

Członkinie Zespołu:
Wanda Jastrzębowska, Maria Rapacka, Wanda Kumelska, Elżbieta Szypulska, Elżbieta Wojciechowska, Danuta Szypulska, Teresa Popławska, Alicja Żeglińska, Barbara Staszewska, Urszula Kulesza, Zofia Kusik, Wanda Waśkowicz, Krystyna Staszewska i Krystyna Huba - liderka zespołu.

fot. Zespół Dancing Babki podczas występu na Jarockim Festiwalu Tanecznym
fot. Arch. prywatne

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5