Poznaj polskiego autora: "Krótsze ramię Trójkąta. Dominik"

2023-11-21 11:50:58(ost. akt: 2023-11-21 11:56:05)
Sylwia Białowąs

Sylwia Białowąs

Autor zdjęcia: archiwum prywatne

W życiu różnie się układa i chyba każdy z nas miał taki czas, kiedy wszystko było nie tak, jak powinno. Czy to utrata pracy, rozpad związku czy śmierć bliskiej osoby, a może to wszystko naraz. Zwykle w takich sytuacjach gubimy sens życia, jesteśmy źli na los, jednak nie na wszystko co nas spotyka mamy wpływ, ale takie wydarzenia mają wpływ na nas.
Świat Elki Walewskiej zawalił jej się na głowę, jednak mimo czarnych chmur kobieta potrafi dostrzec przebijające się promienie słońca. W przejściu przez trudny okres wspierają ją najbliżsi, w tym mąż - Dominik. Ta para tworzy szczęśliwe małżeństwo. Zawsze mogą na siebie liczyć, a szczera rozmowa to podstawa w ich związku. Troszczą się o siebie i mogłoby się wydawać, że wspólnie przetrwają każdy kryzys. W pewnym momencie życia na ich drodze staje... ona.

"Krótsze ramię Trójkąta. Dominik" to drugi tom serii, na którą czekałam z niecierpliwością. To niezwykła, naładowana emocjami powieść ukazująca portret życia, tego prawdziwego, nieprzesłodzonego. Do ostatniej strony kibicujemy bohaterom, którzy mierząc się z przeciwnościami codzienności, stają nam się bardzo bliscy. I tu pozwolę sobie napisać, że bardziej pokochałam Lenę i bardzo współczułam Elce. Za to byłam bardzo zła na Dominika... Ale... każdy popełnia błędy.

Ada Johnson w serii "Krótsze ramię trójkąta" skupia uwagę czytelnika na relacjach międzyludzkich, a w "Dominiku" szczególnie na relacji żona - mąż w dobie kryzysu. Ukazuje jakie emocje targają małżonkami. Jest złość, rozczarowanie, poczucie osamotnienia, pojawia się nawet żądza zemsty. Ada Johnson pokazuje, że czasami każdy z nas ma w życiu takie chwile, "gdy zwyczajnie nie chce się być dobrym", a droga do wybaczenia jest kręta i długa. Fabuła "Dominika" potwierdza słowa, które niegdyś napisała Wisława Szymborska "Tyle wiemy o sobie na ile nas sprawdzono" i utwierdzi nas w tym, jak ważna w relacjach między ludźmi jest szczera rozmowa.
W powieści tej znajdziemy także nastoletnie rozterki, wzajemne wsparcie i nadzieję na lepsze jutro, a jej czytanie rozbudzi w nas chęć doceniania, nawet tych najdrobniejszych chwil szczęścia w naszym życiu.

Ada Johnson po raz kolejny udowadnia jak lekkie ma pióro, co sprawia, że książkę czyta się z wielką przyjemnością i zaciekawieniem. W serii "Krótsze ramię trójkąta" otrzymałam wszystko, czego oczekuję od powieści obyczajowych: ciekawie poprowadzoną fabułę, świetnie wykreowanych bohaterów, wiele tematów do przemyśleń i dyskusji, cały bagaż emocji oraz zakończenie, które zostawiło mnie ze łzami w oczach.

Sylwia Białowąs

Obrazek w tresci

Trwa nasz cykl #poznajpolskiegoautora, w którym promujemy polską literaturę. Autorką recenzji jest Sylwia Białowąs, która na Instagramie prowadzi profil @ksiazka_do_towarzystwa

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5