Nidziccy studenci z NUTW Młodzi Duchem rozpoczęli kolejny rok akademicki

2023-09-28 16:00:00(ost. akt: 2023-09-28 13:27:54)

Autor zdjęcia: Powiat Nidzicki

27 września w sali rycerskiej nidzickiego zamku odbyła się inauguracja nowego roku akademickiego. Były podziękowania, życzenia i występy artystyczne.
Wykład inauguracyjny pn. „Ewolucja człowieka z perspektywy kobiet i sztucznej inteligencji” wygłosił dr hab. Stanisław Czachorowski, prof. UWM.

Starosta Marcin Paliński podkreślił, że rozpoczynający się nowy rok akademicki to ważna data w kalendarzu NUTW, ale także powiatu nidzickiego.

— Uniwersytet Trzeciego Wieku „Młodzi Duchem” stał się bowiem instytucją, bez której trudno wyobrazić sobie społeczno-kulturalne życie naszej „małej ojczyzny”. To właśnie w tym miejscu każdy bez względu na zainteresowania i wykształcenie może znaleźć dla siebie coś wyjątkowego, może realizować marzenia z młodości, angażować się w pracę społeczną, a co najważniejsze przebywać wśród wspaniałych i życzliwych osób — mówił do słuchaczy Stowarzyszenia starosta Marcin Paliński, który wspólnie z Przewodniczącym Rady Powiatu Andrzejem Bróździńskim wręczył na ręce Prezes Marii Rapackiej symboliczne podziękowanie.

Głos zabrał również burmistrz Jacek Kosmala. W swoim wystąpieniu wyraził uznanie dla działalności Stowarzyszenia łączącego ludzi dojrzałych, którym zależy na samorozwoju, aktywnym spędzaniu wolnego czasu, podtrzymywaniu więzi społecznych i zaangażowaniu w aktywność kulturalną na rzecz lokalnej społeczności, Następnie wraz z Krzysztofem Żukowskim Dyrektorem Nidzickiego Ośrodka Kultury złożył na ręce Prezes NUTW podziękowanie za dotychczasową działalność.
W uroczystości uczestniczył wziął wojewoda warmińsko- mazurski Artur Chojecki.

Po oficjalnej części odbyła się część artystyczna, o której oprawę zadbały zespół wokalny “Być razem” i zespół taneczny “Dancing Babki”.
źródło: Starostwo Powiatowe, Jacek Kosmala - burmistrz Nidzicy


2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5