Podsumowanie weekendu na nidzickich drogach

2023-09-19 16:00:00(ost. akt: 2023-09-19 12:39:26)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

5 kierujących pod wpływem alkoholu, 2 kierujących na sądowym zakazie prowadzenia pojazdów mechanicznych, kierujący z zatrzymanym prawem jazdy, 5 kolizji drogowych, a w tym zderzenie z łosiem i dzikiem – czyli podsumowanie pracowitego weekendu policjantów na nidzickich drogach
Policjanci każdego dnia czuwają nad bezpieczeństwem na drogach. Pomimo wielu apeli oraz akcji i działań prewencyjnych, niektórzy kierowcy nadal lekceważą obowiązujące przepisy ruchu drogowego.

GROZI JEJ KARA DO 5 LAT POZBAWIENIA WOLNOŚCI
W niedzielę (17. września ) około godz. 17:30 w pobliżu Rączek policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej 45-latka kierującego samochodem osobowym marki Opel. Ze sprawdzenia w policyjnych bazach danych wynikało, że mężczyzna jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Nidzicy do odbycia zastępczej kary 16 dni aresztu w zamiana za nieuiszczoną grzywnę. Ponadto, mężczyzna wsiadając za kierownicę zignorował aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Mieszkańca gminy Nidzica doprowadzono do jednostki Policji, gdzie po wykonaniu stosownych czynności w związku z uiszczeniem w całości kary grzywny 45-latek został zwolniony. Niebawem odpowie przed sądem za naruszenie zakazu sądowego, za co grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

KOLIZJA 2 AUT NA DRODZE ŁYNA - ORŁOWO
Tego samego dnia (17. września) około godz.13:00 doszło do kolizji 2 aut osobowych na drodze między Łyną a Orłowem. Z ustaleń policjantów wynikało, że 35-letni kierujący samochodem marki BMW podczas mijania się z samochodem BMW, którym kierował 27-letni mężczyzna nie zachował bezpiecznej odległości, w wyniku czego doszło do zderzenia się pojazdów zewnętrznymi lusterkami wstecznymi. Sprawca kolizji został pouczony.

NIETRZEŹWA KIERUJĄCA OPLEM ODPOWIE PRZED SĄDEM
W niedzielę (17. września.) około godz. 9:00 dyżurny nidzickiej jednostki Policji otrzymał zgłoszenie dotyczące nieporozumienia lokatorów z właścicielem mieszkania w jednej z miejscowości w gminie Kozłowo. Podczas interwencji policjanci wyczuli od 37-letniej zgłaszającej woń alkoholu. Z ustaleń wynikało, że, kobieta przyjechała pod wskazany adres samochodem osobowym marki Opel, dlatego też funkcjonariusze sprawdzili jej stan trzeźwości. Przypuszczenia okazały się trafne - przeprowadzone badanie wykazało prawie promil alkoholu w organizmie 37-latki. Policjanci zatrzymali kobiecie prawo jazdy, a o jej dalszym losie zdecyduje sąd. Za przestępstwo prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności.

JECHAŁ POJAZDEM BEZ AKTUALNYCH BADAŃ TECHNICZNYCH I UBEZPIECZENIA. BYŁ POD WPŁYWEM ALKOHOLU

W tego samego dnia (16.września) około godz. 19:30 w Napiwodzie patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli drogowej kierującego motorowerem marki TORQ. Z przeprowadzonego przez policjantów badania stanu trzeźwości wynikało, że mężczyzna wsiadł na jednoślad będąc w stanie po użyciu alkoholu. W jego organizmie krążyło 0,5 promila alkoholu. Ponadto, ze sprawdzenia w policyjnych bazach danych wynikało, że pojazd nie posiadał aktualnych badań technicznych i obowiązkowego ubezpieczenia. Za ujawnione nieprawidłowości 49-letni mieszkaniec gminy Kozłowo niebawem odpowie przed sądem.

MIMO ZATRZYMANEGO PRAWA JAZDY, KIEROWAŁ AUTEM
W sobotę (16. września) około godz. 17:00 w Nidzicy podczas statycznego pomiaru prędkości jazdy, policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem osobowym marki BMW. Za kierownicą auta siedział 33-letni mieszkaniec powiatu sochaczewskiego, który przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym. Ze sprawdzenia w policyjnych bazach danych wynikało, że mężczyzna ma zatrzymane prawo jazdy. W związku z powyższym policjanci sporządzili stosowną dokumentację, a o jego dalszym losie zdecyduje sąd.

KOLIZJA DROGOWA W TATARACH
W sobotę (16. września) około godz. 11:00 doszło do kolizji drogowej w miejscowości Tatary. Z ustaleń policjantów wynikało, że kierujący samochodem osobowym marki Skoda wymusił pierwszeństwo przejazdu dla prawidłowo jadącego auta marki VW, co skutkowało zderzeniem się pojazdów. Kolizja drogowa zakończyła się dla 64-letniego sprawcy punktami karnymi i mandatem w kwocie 1100 zł za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.


ZDERZENIE 2 AUT NA S7
W nocy z piątku na sobotę (15/16 września) dyżurny nidzickiej jednostki Policji otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że na drodze ekspresowej S7 w pobliżu MOP Pawliki doszło do zderzenia 2 aut. Z ustaleń policjantów wynikało, że na jezdni w kierunku Warszawy, 35-letni kierujący samochodem osobowym marki Renault nie zachował należytej ostrożności i najechał na tył jadącego przed nim auta marki Peugeot, w wyniku czego doszło do zderzenia się pojazdów.
Żaden z uczestników zdarzenia nie wymagał hospitalizacji. Uszkodzenia powstałe w pojeździe Renault skutkowały zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego auta, a sprawcę kolizji drogowej pouczono.
policja2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5