Złodzieje przenieśli się do Niborka

2023-09-21 19:00:00(ost. akt: 2023-09-20 14:54:10)

Autor zdjęcia: Halina Rozalska

Najpierw mieszkańcy Tatar alarmowali, że po ich miejscowości kręcą się złodzieje i próbują włamywać się do budynków. Teraz do kradzieży doszło w Niborku. Sprawa została zgłoszona na policję.
Nibork to spokojna podnidzicka wieś. Jednak w ostatnim czasie w tej miejscowości pojawili się złodzieje. Do kradzieży doszło w nocy z 22 na 23 sierpnia między godziną 2 a 3. Pan Karol, z którym rozmawiałyśmy, mówi, że jego i żony nie było wtedy w domu. Dziećmi opiekowała się babcia.
— Jak wynika z zapisu z kamery, najprawdopodobniej było to tak, że sprawcy najpierw stali i zaglądali przez okna i sprawdzali, czy domownicy śpią. Widocznie stwierdzili, że wszyscy śpią, a oni spokojnie będą mogli wynieść to, co znajdowało się pod wiatą i w garażu. Kamera zarejestrowała wizerunek 2 sprawców kradzieży — mówi pan Karol.

Gdy małżonkowie wrócili do domu, zauważyli, że sprzęt, który stał pod wiatą zginął. Zawiadomili policję.
Zginęły im: cross mrf kolor zielony metalic, motocykl wsk 125 zielony metalic, hulajnoga elektryczna frugal stout, rower elektryczny damka AluRex, migomat better 1800 turbo oraz wózek narzędziowy beta kolor pomarańczowy z wyposażeniem oraz zestawy kluczy honiton, s&r, halfords advenced, podnośnik hydrauliczny do skrzyni biegów.
Sprawę nagłośniła w mediach społecznościowych pani Emilia, która za wskazanie sprawców wyznaczyła nagrodę pieniężną w wysokości 10.000 zł.

Próby włamania w Tatarach
Na terenie wsi Tatary także dochodziło do próby włamań na posesje. Mieszkańcy odnotowali 2 takie przypadki. — Sprawa dotyczy również nas osobiście, bo w biały dzień 3 mężczyzn próbowało wedrzeć się nam na posesję. Zostali odstraszeni przez siostrę i sąsiadkę — mówi pan Patryk. Do zdarzenia doszło 18 sierpnia w biały dzień około godz. 11.
— Siostra była sama w domu. Zauważyła 3 mężczyzn, którzy dzwonili do domu. Widziała, że podjechali samochodem. Nie otworzyła im drzwi. Zapewne myśleli, że nikogo nie ma w domu i próbowali wejść na posesję przez boczne ogrodzenie, które uszkodzili — mówi pan Patryk. Na szczęście, sąsiadka była w ogródku. Zauważyła całą sytuację. — I razem z siostrą przepłoszyli panów — dodaje.

Oficer prasowy nidzickiej policji Alicja Pepłowska informuje, że w ostatnim czasie (od 01. sierpnia do 11.września ) nidziccy policjanci wszczęli 6 postępowań dotyczących kradzieży i 6 dotyczących kradzieży z włamaniem (2 z nich dotyczyły kradzieży z włamaniem na konto bankowe), które miały miejsce na terenie gminy Nidzica. W każdej ze spraw funkcjonariusze realizują czynności na podstawie zebranego materiału i własnych ustaleń, mających na celu wykrycie sprawców tych czynów. — Dla dobra spraw nie ujawniamy na jakich etapach są prowadzone przez policjantów postępowania — wyjaśnia.
Halina Rozalska
2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5