Poznaj polskiego autora: ,,Ostatnie zdjęcie"

2023-03-26 10:00:00(ost. akt: 2023-03-23 11:08:18)
Sylwia Białowąs

Sylwia Białowąs

Autor zdjęcia: archiwum prywatne

,,Fotografie to wehikuł czasu, możesz cofnąć się do każdego momentu, do którego chciałbyś wrócić."
Można powiedzieć, że rodzina jest jak latarnia, która oświetla nam drogę w podróży przez życie. Pomaga nam zmagać się z różnymi wyzwaniami i pociesza, gdy droga jest kręta i wyboista. Jednak bywa też tak, że nasza latarnia gaśnie i zapada mrok.

Dla Franka rozświetlającą jego życiową drogę latarnią była babcia. To ona przekazywała mu życiowe wartości i razem tworzyli najpiękniejsze wspomnienia. Niepostrzeżenie latarnia zgasła, a on znalazł się w sierocińcu. Teraz chłopak zapragnął odnaleźć babcię i wrócić do domu, bo ,,Ciężkie jest życie bez rodziny. Jej strata będzie już na zawsze pustką, której nie da się zapełnić czym innym".
Sprawdźcie jaką drogę przejdzie Franek, aby ponownie móc rozjaśnić swoje życie. Napiszę tylko, że tytułowe "Ostatnie zdjęcie" odegra tutaj ważną rolę.

,,Nie chodzi o to, żeby wierzyć, że się da, a o to, by wierzyć mimo wszystko".
,,Ostatnie zdjęcie" Aldony Szczygieł to debiut, bardzo dobry debiut. To powieść naszpikowana emocjami i życiowymi wartościami. Już patrząc na samą okładkę i tytuł czułam, że będzie to poruszająca historia, nie myliłam się. Czytając tę powieść nie raz miałam ściśnięte gardło i każdą emocję przekazywaną przez autorkę czułam całą sobą. Jestem pod wrażeniem, jak wiele można przekazać czytelnikowi przy użyciu tak niewielu słów. Mimo, iż powieść liczy 193 strony, polubiłam się z bohaterami, czułam ich smutek, radość, strach i momenty zwątpienia. Franek skradł moje serce i chętnie poznałabym jego dalsze losy.
,,Ostatnie zdjęcie" Aldony Szczygieł to poruszająca powieść o mierzeniu się z nieuleczalną chorobą - chorobą Alzheimera. Ta powieść przywołuje wspomnienia i potwierdza, że to "wieczne i bezcenne skarby, które podróżują z nami, przez całe życie".

To powieść o bezgranicznej miłości, uczuciach i szacunku.
Mimo, że określana jako literatura młodzieżowa, myślę że to idealna lektura dla każdego.

Dajcie się otulić magią słów Aldony Szczygieł. Czytajcie. Polecam.

Pamiętajcie, aby dbać o piękne wspomnienia.

Sylwia Białowąs


Trwa nasz cykl #poznajpolskiegoautora, w którym promujemy polską literaturę. Recenzje publikujemy co 2 tygodnie. Ich autorką jest Sylwia Białowąs, która na Instagramie prowadzi profil @ksiazka_do_towarzystwa


2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5