Nidziczanin jechał z prędkością 101 km/godz. przez Grzegórzki

2023-03-17 11:00:00(ost. akt: 2023-03-16 20:31:26)

Autor zdjęcia: archiwum

Policjanci z nidzickiej drogówki zatrzymali dokument prawa jazdy 26-letniemu mieszkańcowi Nidzicy. Kierujący seatem jechał z prędkością 101 km/h przez miejscowość Grzegórzki.
Teren zabudowany to szczególny obszar. Charakteryzuje go większy ruch pieszych i rowerzystów. Należy zachować tam szczególną ostrożność, ponieważ przy zderzeniu z pojazdem przemieszczającym się z dużą prędkością, niechroniony uczestnik ruchu drogowego nie ma szans na przeżycie.

W środę (15 marca) około godz. 19:00 w Grzegórzkach, patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli drogowej kierującego samochodem osobowym marki Seat.

Powodem podjęcia czynności było popełnione wykroczenie. Mieszkaniec Nidzicy jechał przez teren zabudowany z prędkością 101 km/h, przekraczając tym samym dopuszczalną prędkość jazdy o 51 kilometrów.

Ponadto, podczas kontroli policjanci ujawnili brak wymaganego przepisami wyposażenia pojazdu. Kontrola drogowa zakończyła się dla 26-latka zatrzymaniem prawa jazdy i sporządzeniem wniosku o ukazanie do sądu z uwagi na odmowę przyjęcia nałożonego przez policjantów mandatu karnego za popełnione wykroczenia. Niebawem, z naruszeń przepisów ruchu drogowego nidziczanin będzie tłumaczył się przed sądem.

Warto pamiętać!

Przekroczenie prędkości jazdy w obszarze zabudowanym powyżej 50 km/h spowoduje zatrzymanie prawa jazdy na 3 miesiące. Jeżeli w tym czasie kierowca zostanie zatrzymany podczas kierowania pojazdem, okres zatrzymania prawa jazdy zostanie przedłużony do 6 miesięcy. W sytuacji gdy kolejny raz dojdzie do tego typu sytuacji, będzie to skutkowało cofnięciem uprawnienia do kierowania pojazdami – jego przywrócenie zostało obwarowane koniecznością spełnienia wszystkich wymagań stawianych osobie po raz pierwszy ubiegającej się o uprawnienie do kierowania pojazdami.
policja

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5