Rok więzienia dla sprawcy wypadku drogowego, w którym zginęły 2 osoby

2023-01-23 14:05:00(ost. akt: 2023-01-23 14:07:36)
Sędzia Sądu Rejonowego w Nidzicy Sylwia Kamińska

Sędzia Sądu Rejonowego w Nidzicy Sylwia Kamińska

Autor zdjęcia: Halina Rozalska

23 stycznia w nidzickim Sądzie Rejonowym zapadł wyrok w sprawie oskarżonego Zenona R., który 9 listopada 2021 roku spowodował wypadek drogowy. Zginęły w nim 2 osoby. Do wypadku doszło na S7 w pobliżu Litwinek. Oskarżony spędzi rok w więzieniu.
Sąd oskarżonemu Zenonowi R. wymierzył karę jednego roku pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na 5 lat oraz zapłatę na rzecz pokrzywdzonych i oskarżycieli posiłkowych kwoty po 3000 złotych tytułem częściowego zadośćuczynienia za doznaną krzywdę. Wyrok jest nieprawomocny.

Więcej w czwartkowym wydaniu Gazety Nidzickiej


PRZYPOMNIJMY
Do tragicznego wypadku doszło 9 listopada 2021 roku na drodze ekspresowej S7 w pobliżu miejscowości Litwinki.

wypadek
Fot. mat. policji
wypadek

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący pojazdem ciężarowym marki DAF wraz z naczepą, jadąc w kierunku Warszawy, najechał na poruszający się pasem awaryjnym w tym samym kierunku samochód marki Mercedes wraz z przyczepką ostrzegawczą zabezpieczającą roboty drogowe wykonywane w pasie drogowym. Pojazdem tym przemieszczało się 4 mieszkańców powiatu nidzickiego w wieku od 40 do 53 lat. Kierowca i jeden z pasażerów zginęli na miejscu, dwaj pozostali pasażerowie, w wyniku doznanych obrażeń, zostali przetransportowani do szpitali - jeden Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym do szpitala w Olsztynie, natomiast drugi karetką pogotowia do szpitala w Działdowie. Jak ustalono, kierujący ciężarówką był trzeźwy i w wyniku wypadku nie doznał obrażeń.
Jezdnia w kierunku Warszawy była zablokowana, dlatego policjanci wyznaczyli objazd przez węzeł Nidzica Północ do węzła Nidzica Południe.
policja

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5