Nidzickie wolontariuszki zaproszone na Warmińsko-Mazurską Galę Wolontariatu

2022-12-01 16:00:00(ost. akt: 2022-12-01 11:12:18)

Autor zdjęcia: Halina Rozalska

Weronika Bogulas i Zuzia Kucińska zostały zaproszone na Warmińsko-Mazurską Galę Wolontariatu do Olsztyna. Organizatorem jest Samorząd Województwa Warmińsko- Mazurskiego.
Zuzia i Weronika są wolontariuszkami w Schronisku "Podaj Łapę" w Tatarach od dwóch lat.

— Wolontariat jest naszą wielką pasją. Każdą wolną chwilę staramy się spędzać w schronisku. Pomoc potrzebującym, bezdomnym zwierzętom sprawia nam wielką radość — mówią

Kiedy dowiedziały się o tym, że dostały zaproszenie na Warmińsko-Mazurską Galę Wolontariatu były w wielkim szoku, bo nie spodziewały się takiego wyróżnienia.

— Jest to dla nas wielkie zaskoczenie. Bardzo chętnie weźmiemy udział w tym wielkim wydarzeniu, żeby czerpać wiedzę o wolontariacie od najlepszych. My jesteśmy na początku drogi, dopiero się uczymy, tym bardziej jest nam bardzo miło, że ktoś dostrzegł nasze działania — mówią.

Zapewniają, że pojedziemy do Olsztyna jako reprezentacja całej grupy "Psijaciele ze Schroniska Podaj Łapę w Tatarach".

— W wolontariacie w schronisku w Tatarach nie jesteśmy tylko my, ale też inne osoby, które nam pomagają, współpracują z nami i pomagają znaleźć domy dla bezdomniaków —mówią dziewczyny

Zapewniają, że ich udział w Gali jest wyróżnieniem dla nas wszystkich, którym nie jest obojętny los bezdomnych zwierząt.

— Może dzięki naszej obecności na tym wydarzeniu uda nam się zwiększyć zasięgi działania i ktoś zainteresuje się naszymi kudłatymi przyjaciółmi z Tatarów. Bardzo byśmy chciały zwiększyć ilość odpowiedzialnych adopcji w naszym schronisku. Może ta uroczystość nam w tym pomoże — podkreślają.

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5