Policyjne podsumowanie weekendu na drogach powiatu nidzickiego

2022-11-22 09:05:54(ost. akt: 2022-11-22 09:38:56)
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: Policja

Sprawdź, przy jakich zdarzeniach interweniowali policjanci z powiatu nidzickiego w miniony weekend.
Bez uprawnień i z promilami
W niedzielę (20 listopada) około godz.1:30 na jednej z nidzickich ulic policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego busem marki VW. W trakcie czynności okazało się, że kierujący nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdem. Ponadto, przeprowadzone przez funkcjonariuszy badanie stanu trzeźwości wykazało, że w organizmie 30-latka krążą 2 promile alkoholu. Niebawem, mieszkaniec województwa dolnośląskiego odpowie przed sądem. Grozi mu karta do 2 lat pozbawienia wolności.

Kierująca na zakazie
Tego samego dnia około godz. 8:00 w Nidzicy, policyjny patrol zatrzymał do kontroli drogowej 20-latkę kierującą samochodem osobowym marki Kia. Ze sprawdzenia w policyjnych bazach danych wynikało, że kobieta wsiadła za kierownicę auta pomimo aktywnego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych wydanego przez Sąd Rejonowy w Nidzicy. Nidziczanka odpowie przed sądem za popełnione przestępstwo. Grozi jej kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Passat wjechał w foxa
Również w niedzielę około godz. 10:30 w Rączkach doszło do zdarzenia drogowego z udziałem 2 aut osobowych. Z ustaleń policjantów wynikało, że 50-latek kierujący samochodem marki VW Passat podczas skrętu w prawo nie dostosował prędkości do panujących warunków drogowych, w wyniku czego uderzył w tył pojazdu marki VW Fox, prowadzonego przez 50-latka, wykonującego skręt w lewo. Obaj kierujący byli trzeźwi, nie doznali obrażeń.

Dachował w przydrożnym rowie
W niedzielę około godz. 15:30 dyżurny nidzickiej jednostki policji został poinformowany o zdarzeniu drogowym koło miejscowości Napiwoda. Interweniujący patrol ustalił, że kierujący samochodem osobowym marki Mitsubishi jadąc w kierunku Wikna, nie dostosował prędkości do panujących warunków drogowych, w wyniku czego na śliskiej nawierzchni drogi stracił panowanie nad pojazdem w następstwie czego wjechał do przydrożnego rowu wywracając pojazd na dach. 70-letni kierujący podróżował sam i pomimo groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego nie doznał żadnych obrażeń. Policjanci pouczyli kierującego i uwagi na powstałe uszkodzenia zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu.

kpp, red.

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5