W Janowcu i Janowie dzieci już komputery dostały

2022-11-23 19:00:00(ost. akt: 2022-11-23 15:23:30)

Autor zdjęcia: UG Janowiec Kościelny

Wszystkie gminy naszego powiatu przystąpiły do programu ,,Granty PPGR”. Łącznie do wszystkich gmin wpłynęło 1220 wniosków o komputery. Dzieci z gmin Janowo i Janowiec Kościelny już swoimi komputerami się cieszą.
Program GRANTY PPGR jest wsparciem rodzin z dziećmi z terenów popegeerowskich w zakresie dostępu do sprzętu komputerowego oraz dostępu do Internetu.

Jak podaje gov.pl dofinansowanie mogą otrzymać gminy na sprzęt komputerowy z urządzeniami peryferyjnymi i akcesoriami oraz niezbędnym oprogramowaniem, umożliwiających pracę zdalną, w tym niezbędne akcesoria i oprogramowanie dla osób z niepełnosprawnościami,

ubezpieczenie zakupionego sprzętu komputerowego oraz usługę zapewniającą dostęp do Internetu na sprzęcie komputerowym zakupionym w ramach projektu w przypadku, gdy opiekun prawny w oświadczeniu wskaże na brak możliwości zapewnienia usługi dostępu do Internetu.

W naszym powiecie wszystkie gminy przystąpiły do tego programu. Łącznie do gmin wpłynęło 1220 wniosków o komputery.
W gminie Janowiec Kościelny i Janowo komputery już trafiły do dzieci.

GMINA JANOWIEC KOŚCIELNY

W gminie Janowiec Kościelny złożono 160 wniosków, ale zakwalifikowano tylko 98. Zakupiony sprzęt został rozdany na przełomie sierpnia i września. Do dzieci trafiło 12 komputerów stacjonarnych, 83 tablety. Wszystkie komputery stacjonarne zostały ubezpieczone, a 8 osobom zapewniono dostęp do internetu. Łączna kwota zakupu wyniosła 247.436,00 zł.

GMINA JANOWO

W gminie Janowo zakupiono 92 komputery oraz w ramach oszczędności zostaną dokupione 3 laptopy oraz 95 pendrive'ów. Na zakup komputerów gmina przeznaczyła 230 000,00 zł. Do tej kwoty należy doliczyć koszt ubezpieczenia na 2 lata oraz koszt zakupu niezbędnego oprogramowania, co łącznie wynosi 312 800,00 zł.

W ramach powstałych oszczędności jest możliwość dokupienia jeszcze 3 laptopów oraz 95 pendrive'ów. Umowa z wykonawcą na dostawę wymienionego wyżej sprzętu (dodatkowego) zostanie podpisana. Wydawanie komputerów rozpoczęto 16 sierpnia. Wszystkie komputery zakupione w ramach procedury przetargowej zostały przekazane. Dodatkowy sprzęt dzieci otrzymają po zakończeniu wszystkich procedur.

GMINA KOZŁOWO
W gminie Kozłowo złożono 392 wnioski na komputery na kwotę 980,000 zł. Trwa jeszcze procedura przetargowa i po jej zakończeniu będą one dostarczone do urzędu gminy, a następnie przekazane dzieciom.

W gminie Kozłowo wpłynęły 392 wnioski. Kwota przeznaczona na zakup sprzętu wynosi 980.000 złotych. Trwa jeszcze procedura przetargowa. Po jej zakończeniu komputery zostaną rozdane dzieciom.

GMINA NIDZICAA

W gminie Nidzica złożono wnioski na 638 laptopów.

Jak podaje Renata Milewska na stronie internetowej urzędu miejskiego, przeprowadzono aż 2 przetargi, by wyłonić dostawcę laptopów. W notatce czytamy: ,,Procedura przetargowa była czasochłonna, ponieważ mówimy tu o sprzęcie za niebagatelną kwotę ponad półtora miliona złotych. Tyle Gminie Nidzica udało się pozyskać środków. Jest to stuprocentowe dofinansowanie zadania.

Jacek Kosmala, burmistrz Nidzicy, umowę z wykonawcą podpisał 3 listopada. Sprzęt za łączną kwotę 1 624 tysiące złotych powinien trafić do gminy w ciągu najbliższych dwóch miesięcy. Niewykluczone jednak, że będzie to krótszy czas i uda się rozpocząć procedurę wydawania sprzętu jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia.
Trwa obecnie opracowywanie procedury przekazywania sprzętu tak, by wydanie 638 laptopów przebiegało jak najsprawniej".

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5