Cysterna najechała na ciężarówkę

2022-09-27 14:00:00(ost. akt: 2022-09-27 14:01:24)

Autor zdjęcia: mat.policji

26 września na drodze ekspresowej S7 w pobliżu Napierk kierujący pojazdem ciężarowym z cysterną uderzył w tył unieruchomionego na skutek awarii pojazdu ciężarowego. Kierowca został przetransportowany do pobliskiego szpitala.
Nidziccy policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło 26 września około godz. 14:00 na drodze ekspresowej S7 w pobliżu miejscowości Napierki.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący cysterną, jadąc prawym pasem ruchu w kierunku Warszawy, nie zauważył na poboczu unieruchomionego z powodu awarii pojazdu ciężarowego marki Scania i najechał na tył jego naczepy.

Na skutek tego zdarzenia 29-letni kierujący ciężarówką z cysterną wjechał na pas zieleni, łączący jezdnie i znajdujące się tam barierki ochronne.

Doprowadziło to do rozszczelnienia cysterny i wycieku oleju napędowego. Z uwagi na zagrożenie spowodowane rozszczelnieniem się cysterny, zablokowano drogę ekspresową S7 w kierunku na Warszawę, a policjanci wyznaczyli objazdy przez węzeł Powierz i węzeł Napierki.

Do czasu usunięcia zagrożenia przez specjalistyczne służby, miejsce kolizji było zabezpieczane przez mundurowych. Prace na miejscu zdarzenia i idące za tym utrudnienia w ruchu drogowym trwały kilka godzin.
Kierowca został przetransportowany do pobliskiego szpitala.
policja, red


2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5